Eileen (Thomasin McKenzie) je mladá žena, ktorá pracuje vo väzení. Jej život je jednou pochmúrnou rutinou, ktorá okrem práce zahrňa ešte staranie sa o svojho opileckého otca (Shea Whigham), ktorý ňou len pohrda a častuje ju urážkami a posmeškami. Všetko sa však zmení v deň, keď do väznice nastúpi nová, atraktívna kolegyňa Rebecca (Anne Hathaway). Medzi oboma ženami vznikne veľmi podivné puto. (sochoking)

Lord_Denvil

Do poslední chvíli jsem byl skoro přesvědčen, že žádná Rebecca vůbec neexistuje, a Eileen má schizofrenií. A že nakonec možná ani vůbec nejde o nějakého Leea, ale o ni samotnou v dětství...   Asi by to bylo až moc překombinované, a konec nic moc nevysvětluje. A takhle je to, zřejmě, dobře…     PS: připouštím, že to zřejmě má resonancí s Last Night in Soho, kde hrála Thomasin. ()

saliman

Nádherně vybudované napětí, které nebylo ke konci využito. Oči mi vypadávaly z důlků, jak jsem průběh filmu hltal. A napětí se stále stupňovalo. Ale ten konec? Co to mělo být? Někdo vzal to nádherně, pěčlivě vybudované napětí, hodil ho do koše a nalepil na to konec, který jakoby vytvářel úplně někdo jiný. Asi takový pocit z toho mám. Konec byl, vzhledem k dlouhému rozjezdu, který ale nebyl vůbec na škodu, ba naopak, a vlastně vzhledem ke všem scénám, příliš rychlý, šíleně rychlý! Kdyby si s tím někdo pohrál, vydržel bych se dívat i další hodinu. Mimo udržování napětí, musím pochválit gradaci, odkrývání charakteru Eileen i herecké výkony Thomasin McKenzie (jako Eileen) a Anne Hathaway (Rebecca), vzpomenu si i na Marin Ireland (Mrs. Polk), všechno to bylo skvělé. Nemůžu se ale přenést přes ten konec, který mi zkazil pohled na jinak vynikající film. ()

Jezek_68

Trochu divné, pomalé. Výborné herecké výkony. Dobrá režie, skvělá hudba. Snad to mohlo být trochu sevřenější a na konci ještě nějaký nápad. Ale jo, fajn. Rozhodně na místním fóru je to underrated. ()