Je arogantní, panovačný a nesmlouvavý. Ale pouze tak může dosáhnout svého. Morgan Freeman jako školní ředitel Joe Clark, který se nebál vyhlásit válku gangům a všudypřítomným drogám (oficiálny text distribútora)

dopita

Nekompromisní učitel Joe Clark nastoupí jako ředitel na problematickou školu plnou násilí a feťáků a rozhodne se ji vyčistit. A to dost radikálně. Nepáře se s nikým a s ničím. Hlavní devízou filmu je famózní a doslova heroickej výkon Morgana Freemana. Ale jinak na všech úrovních v podstatě průměrnej film. Příběh vypadá nepravděpodobně, ale je podle skutečných událostí. ()

Rocky62

Autentický a bohužel i reálný portrét života středoškolské americké mládeže. Denní chléb, který tu představují obchody s drogami, násilí, krádeže a další dobrácké skutky, radikálně hodlá řešit asertivní veterán Clark v jedinečném podání mistra charismatu M. Freemana, který svým precizním výkonem značně zvedá úroveň už tak skvělého dramatu. Lean on Me vyniká především svým emotivním vypětím, které je obsaženo v každé druhé scéně. Nechybí tu charakter ani vývoj postav. Freemanovy projevy ke studentům mají říz a hloubku a skvěle se poslouchají. Ze scénáře je cítit hořká životní zkušenost a některá slova nutí k zamyšlení, což má u mě rovněž velkou váhu. Hudební podkres je krásně barvitý a celé dějství přiměřeně zpestřuje. Výsledný dojem kazí jediná pasáž a tou je ta závěrečná, která je sice sama o sobě zdařilá a jsem s ní víceméně spokojen, ale ten amerikanizmus s lehkým nádechem vlastenectví přece jen nemusel být tak výrazný. Přesto se však jedná o hodnotný film. 80% ()

woody

Konečně film ze školního prostředí, kde učitel neuchvátí krásou básní, divadla, hudby, basketballu, tance nebo háčkování. Naopak, nastolí tvrdé represálie a vyjebává s každým, včetně učitelského sboru. Studenty motivuje tím stylem, že je vyvede na střechu a řekne jim, ať raději skočí, pokud mu budou ve škole kouřit crack. Prosté, ale účinné, se slzopudným finále. Teď se bohužel musíme vrátit k těm sluníčkovým snímkům "podle skutečné události", kde se z hispánských školních gangstrů stanou napravení skautíci. Freeman by mohl charisma prodávat v plechovkách po tuctech. (A má to parádní plakát a 80's OSTčko včetně Guns N' Roses) ()

• Příběh vychází ze skutečné události. Postava ředitele Clarka je reálná. Clarkovy drastické metody mu získaly podporu a obdiv mnoha studentů a učitelů a veřejnou chválu prezidenta Ronalda Reagana, který řekl, že Clark zastupuje tvrdé vedení potřebné k tomu, aby řídil školy v krizi. (sator)

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

17.06.2017

Jméno John G. Avildsen vám samo o sobě zřejmě nic neříká, tenhle pán ale vzkřísil hned dvě milované legendy. Právě on dal kariéru Sylvesteru Stallonovi, když udělal z Rockyho hit oceněný třemi Oscary… (viac)