A Maple Valley Christmas

(TV film)
  • USA A Maple Valley Christmas

silentname

"Vianočná výzva 2022 - 17. film - Myslím si, že najsilnejšou stránkou "Maple Valley Christmas" je skutočnosť, že film je pekne natočený a páči sa mi aj príbeh rodinnej farmy a ako s ňou fungovali. Príbeh rodiny čo robí javorový sirup a ako rôzne generácie môžu všetko vnímať z iného uhlu je tiež super. Vzťah oboch sestier je v tomto smere asi highlightom filmu. A baví ma aj to, že sa dostaneme od niekiaľ niekam. No rovnako ako mnohé iné filmy si musíme prejsť obrovskou dávkou klišé a scénok, ktoré sú nám v podstate úplne ukradnuté. Opäť vieme ako to celé dopadne aj ako sa to vyvinie a najmä tu máme hrdinu, ktorý má problémy so svojim otcom, nakoľko chce, aby bol v budúcnosti úspešný a prebral jeho firmu. A samozrejme na konci objaví čaro Vianoc a vieme ako to dopadne. Tieto "bla bla" filmu neskutočne kradli body, lebo sú vysoko tuctové, neoriginálne a najmä nepôsobia ani veľmi úprimne. Takže výsledok je okey vianočný film, ktorý ale mohol mať v sebe niečo viac. Hodnotenie: C+ ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia, predovšetkým vo Vancouveri a mestečku Ladner. (Real Tom Hardy)