Šéfkuchař

• Island Chef de Partie
všetky plagáty

Davíd je mladý ambiciózní šéfkuchař, který pracuje v luxusní islandské restauraci. V novém zaměstnání se musí osvědčit před Heimirem, obávaným šéfkuchařem pověstným svými iracionálními požadavky a nezdravým perfekcionismem. Heimir tlačí Davída na hranice jeho možností i příčetnosti. (Cinemax)

kagemush

... no a když pak šéfík kuchařů měří těm lososům tep (nebo teplotu?)-to pak musíte jinak poměrně zbytečnému dílku ty tři hvězdy dát. Nebo jsem jsem měl být ohromen tou skutečností, že i v kuchyni   to může být nehezká pakárna? ()

kukkik odpad!

Tak takovou pitomost jsem už dlouho neviděl. Co to má mít za význam? Jaké je poselství takového filmu a proč ho proboha podporuje zrovna program Erasmus+? Aby dětem ukázali, že se nemusí snažit, dodržovat pravidla, něco doopravdy umět, mít píli, respekt a snahu ale že naopak stačí neumět naprosto nic, udělat si debilní tetování nožíku, být argogantni, neschopný a líný, v práci lhát a podvádět a odměna a výsledky přijdou samy, beze snahy, zničehonic z čistého nebe jako v tomhle snímku? V reálném provozu by tenhle příběh skončil ve chvíli, kdy by takový brigádník zkazil zhruba druhou porci, v tu chvíli by z Mischelinské kuchyně letěl ani by nevěděl jak. Tenhle film má vlastně jedinou světlou stránku a tou je, že má jenom 13 minut. odpad! ()