Perempuan Bergaun Merah

všetky plagáty

EvilPhoEniX

Slušná duchařina z Indonésie od režiséra, který má potenciál. Kimo Stamboel poslední dobou stojí za houby a novinka Williama Chandry ( Matianak, sekte) na mne udělala slušný dojem. Příběh se rozvíjí z jedné narozeninové párty, kde jedna dívka záhadně zmizne a po nějaké době se vrací jako Revenge Spirit. Co se jí přihodilo se dozvíme až na konci, což se mi líbilo. Nic originálního, ale nemám s tím problém, dokázalo si to udržet mou pozornost a toho si cením víc. Oceňuji, že duch začne řádit už někde ve 25 minutě a rozjede slušnou sérii brutálních vražd a tím se tenhle film hodně odlišuje. Žádný hloupý lekačky a strašení, zkrátka duch, který se chce mstít a oběti zabíjet nepříjemnou smrtí ( Vražd je překvapivě hodně a jsou vynalézavé i slušně brutální) + potěší creepy maska ducha ( naštěstí se vyvarovali CGI, jestli je něco, co nesnáším, tak je to černý dým, který mívají duchové kolem sebe). Technická stránka je taky na úrovni a scéna s babkou je slušnéj atmosférickéj nářez. Ve finále došlo i na jeden zvrat, takže za mne rozhodně snaživé a funkční. Slasher křížený s duchařinou si já líbit nechám. 7/10. ()

ricci.s

Po narodeninovej oslave sa stratí mladé dievča a je viac ako logické, že je mŕtva. Jej duch však baží po pomste a jeden kamarát za druhým začnú postupne umierať. Režisér výborných hororov ako MatiAnak a Sekte urobil podľa mňa mierny krok späť. Vraždy a maska zlého ducha boli síce na solídnej úrovni, samotný dej ma ale nezaujal vôbec ničím - je to až príliš otrepané a primitívne, vrátane predvídateľného zvratu v závere. Čistá hra na istotu, zameniteľná so stovkami ďalších indonézskych duchárin. ()