Městečko Three Pines

• Kanada Three Pines

Vrchní inspektor Armand Gamache vidí věci, které nikdo jiný nepostřehne - světlo proplouvající trhlinami, mytický nádech každodennosti a zlo ve zdánlivě obyčejných věcech. Při vyšetřování vražd v městečku Three Pines odhaluje dávno pohřbená tajemství. (HBO Max)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (9)

Městečko Three Pines (2022)

Takhle má vypadat tabulkový film (celý seriál jsou vlastně 4 filmy). Tady by se měli všichni učit jak vypadá tabulkově korektní projekt. Jsou tam zastoupení všichni a přesto to působí přirozeně. Nikdo nemá pocit, že musí vystavovat cokoliv na odiv nebo do popředí. Prostě normálně fungují. A přesně tak i působí děj jako celek - pohodově, mile, bez křeči. Každopádně. Budu brát hodnocení po čtyřech (ne po osmi, nebo dokonce jako jeden). Takže: Whiteout **** - volba postav a herců je fenomenální. Krom hlavní zápletky (vražda) která příjemně odsýpá a nenudí, tu máme i plíživou linku na pozadí, na které něco smrdí (Pozn.: za mě asi nejlepší ze “4 filmů”). The Cruellest Month *** - Tempo hodně zvolnilo a do děje se vloudila větší než malé množství vyloženě zbytečných scén (včetně jedné ultra debilní s medvědem). Linka na pozadí pokračuje očekávaným směrem, takže za mě koukatelný průměr. The Murder Stone *** - polovina stopáže komorní vyšetřování v rámci hotelu, polovina posouvá propojovací pátrání na pozadí. Za mě dost vláčné a relativně nudné. The Hangman **** - Oběšenec je opravdu jen na efekt a případ zabere sotva 1/3 stopáže. Zbytek se věnuje uzavření oné protínající se lince co jde přes všechny 4 filmy (teda… sérii). Díky tomu, že postavy už známe, celkem to odsýpá. ()

Bílá tma, část 1. (2022) (E01)

Naprosto dokonale obsazené a napsané postavy, kde dominuje oblíbený “adios blbečku” z prvního Indiho. Je to taková klidná síla co hrne děj jako sněžný pluh a i když se zdá být rozjezd vlažnější, jako celek to rozhodně funguje. ()

Bílá tma, část 2. (2022) (E02)

Tak přiznám se jako “nečtenář recenzí předem” jsem celkem koukal, jak rychle (a chytře) se vražda uzavřela. No opravdu až s titulky mi došlo, že se nedívám na natahovanou trapnost do 8 epizod, ale solidní dynamické vyšetřování (s vedlejší linkou na pozadí), kdy scénář nestihne zabřednout do zbytečných dialogů o ničem, aby se nafoukla stopáž (a já se začal nudit). ()

Nejkrutější měsíc, část 1. (2022) (E03)

Přijde mi, že tempo zvolnilo (scéna s večeři byla doslova úmorná), každopádně jsem rád, že můj typ s fotografií (u příběhu na pozadí) byl správný. ()

Nejkrutější měsíc, část 2. (2022) (E04)

Zbytečně moc hudebních vložek a zbytečných scén (ptáčci, pohřby). Také to hrabání ve staré škole bylo trošku na hraně. To jako georadar by nebyl k potenciálními místu činu šetrnější? To samé celá scéna s medvědem… vrcholně debilní (jak těžké mohlo být s tím autem prostě couvnout?). Za mě tedy sestup dolů. ()

Srdce z kamene, část 1. (2022) (E05)

Epizoda s komorním nádechem vyšetřování vraždy v hotelu + pokračování linky na pozadí (ano… jde přesně směrem jakým jsem čekal :)). ()

Srdce z kamene, část 2. (2022) (E06)

Velice vláčné a přišlo mi, že se víc věnuje té “lince na pozadí” než vraždě v hotelu. O to víc mě mrzelo jak je ta linka odfláknutá. Plus ty divné kopance (tak sakra dohodli se že se sejdou u Vietnamce nebo ne? proč ta zmatenost s útěkem?). ()

Popravčí, část 1. (2022) (E07)

Epizoda se z 2/3 věnuje spíše té “linii na pozadí” co se táhne od začátku a jsem sakra rád, že se vyplnil odhad o pachateli co jsem měl na 100% :). Nová mrtvola je tu spíš tak do počtu. ()

Popravčí, část 2. (2022) (E08)

Linka s oběšencem se sfoukla celkem rychle a 2/3 času se věnujeme uzavření protínající linky. Za mě na 100% dle odhadu, jen mě naštvalo, že tam nebyl přesah i na ostatní zmizelé indiánky. ()