V tomto špionážním dramatu se mladý agent CIA zapletl do únosu evropského vědce vlastnícího unikátní formuli k energii. Jakmile vědec zkusil i s formulí přeběhnout, byl unesen. (Karlos80)

Karlos80

Mladý agent CIA se zaplétá do únosu významného evropského vědce v Londýně, který disponuje jedinečným vzorec pro energii. Vědec byl unesen, když se pokoušel utéct se vzorcem. Film se vysílal v televizi pod názvem "Omega Connection" (mělo to tv-feeling), u nás před x roky na TV-Prima pod názvem "Operace Omega", a musím říct že mě tohle akční a velmi "cool" béčko, skutečně bavilo, je to přesně ten tip filmu, který chytne vaší pozornost už od samého začátku, viděl jej před dlouhými roky, tak si ho pamatuji díky některým scénám zřejmě dodnes. Levné, ale jinak pěkné vzrušující zábavné dobrodružství, kterému nechyběla v mnoha směrech i podobách pěkná "nápaditá" akce (motorové čluny, balón, etc) - špionáž s celou řadou různých vodítek, vtip, hezké technické vychytávky a parádičky. "Omega Connection" je taková prima jednohubka na sobotní či nedělní dopoledne, film který bych v klidu a s jistotou doporučil téměř všem věkovým generacím, od starších dětí až po dospěláky, je to snímek který si na nic nehraje, netváří se povýšeně atd ..Jeffrey Byron podal velice sympatický výkon a ta jeho šíleně ukecaná tetička neměla taky chybu, stejně tak jako to poněkud komické duo britských agentů,) Velká škoda že tento film z Disneyho dílny, dodnes nevyšel na žádném dvd ani vhs. ()