La muerte llama a las diez

• Španielsko La muerte llama a las 10 (viac)

Peggy Foster (Gillian Hills) je mladá a krásná žena, které za nejasných okolností zmizí přítel Michael, válečný fotograf. Když se jí přítel ozve po telefonu, navede ji k opuštěnému letišti, kde Peggy jen zahlédne jeho mrtvé tělo. Po návratu do bytu narazí na další mrtvolu jednoho nájemníka jménem John, o kterém zjistí, že nebyl tím, za koho se vydával. Mezitím dochází k dalším vraždám, ale Peggy si stále není jistá smrtí svého přítele. (Epistemolog)

Karlos80

Standardní temná giallo látka, která nikterak nepřekvapí a až na malé drobnosti ani tolik nezaujme, po vizuální stránce spíše slabota, hlavní představitelka Gillian Hills ("Blowup", "Mechanický pomeranč") byla krásně cudná, především v jedné scéně, kdo film viděl, jistě mi dá za pravdu, natáčelo se v Londýně a toto umístění filmu celkem vyhovovalo. Příběh je dobrý, spiknutí však už méně zajímavé vraždy rychlé, násilné ale méně krvavé, nechyběly nějaké ty falešné stopy, zabiják jako obvykle téměř až do konce s množstvím osob, které ve filmu vystřídali, záhadný a finále je opět docela zajímavé. Doporučeno hlavně fandům žánru, nefanoušky může film trochu nudit. ()

pepua

Hlavní hrdince Peggy jde o život, neboť se náhodou dostane k penězům, které patří někomu z podsvětí... Velmi nudné giallo a to především kvůli naprosto nezajímavé zápletce. ()