Není snadné držet krok s úspěšnou běžkyní. Její manžel, skladatel vážné hudby, musí trpělivě snášet publicitu, životní styl i její obdivovatele. Nechce být jen manželem své ženy. Naštěstí se dočká i svého úspěchu. (Bush13)

Bush13

Od té doby, co sleduji polskou stránku s velice vtipnými satirickými memy, jež si dělá legraci z polské politiky a která se jmenuje "Bareja by tego nie wymyślił", toužím něco od kultovního mistra polské komedie vidět. Poštěstilo se mi poprvé tímto ranějším a nesmírně (rozto)milým snímkem o tom, jak žena sportovkyně sbírající vavříny zcela zastiňuje svého muže, ač by byl sebeznámějším dirigentem a skladatelem. Téma až lehce moderně feministické, dosti vtipné, příjemně satirické, kameraman má v několika venkovních scénách úžasné fotografické oko a cit pro kompozici, ergo těším se na další barejovské objevování. ()

• Venkovní záběry byly pořízeny na Stadionu Desetiletí ve Varšavě – záběry autentického davu fanoušků jsou ze 7. ročníku Memoriálu Janusze Kusocińského, každoročního atletického setkání v Polsku. Stadion Desetiletí existoval mezi lety 1955–2008, na jeho místě dnes stojí Národní stadion. (Bush13)