Recenzie používateľa 3KAVKY k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2000) (S01)

Pokračování seikai no monshou přineslo v pvní řadě líbivější grafický kabátek, díky němuž už bylo poznat, co se vlastně ve vesmíru a prostorové rovinně odehrává. Musím přiznat, že až v této sérii jsem celý způsob cestování mezi hvězdnými systémi a způsob vesmírných soubojů pochopil. Postavy se vyvíjeli a jsem rád, že se ne jen věkem staly dospělejšími. Lafiel velí své útočné lodi ve válce Abhského impéria se Svobodným lidstvem a Jinto jako zásobovací důstojník jí je podporou v každé situaci. Koukalo se mi na to o hvězdičku lépe jak na první sérii. ()

Season 2 (2001) (S02)

Zase o něco lépe nakreslené. Lafiel jakožto princezna vládnoucího rodu Abhu se stala díky velkou rychlostí postupující opreace Lovec, místodržitelem trestanecké kolonie Spojeného lidstva na planetě, tušim, Lobnas II. Jinto s hraběcím titulem se stal jejím zástupcem a v této nové roli se jakoby našel. Kolonie se však otřásá ve vězeňsko-politických bouřích. Na zajímavou zápletku je tedy zaděláno. Navíc nepříznivý vývoj této už tak zlé situace, dá rozvinout vztahu mezi Jintem a Lafiel, která i přesto, že Abriel nepláčí, uroní pro Jinta slzu. Víc ale už spoilerovat nebudu. Ne tak pěkné jako předcházejcí řada, ale přesto velmi kvalitní sci-fi. ()

Season 3 (2005) (S03)

V tomto OVA se vůbec nic nového neotevřelo ani neuzavřelo a pramálo z toho, co se na obrazovce odehrálo mělo jakýkoli zásadní význam, nebo spíš význam obecně. Vytvoření Trestné flotily Abhu a jakási skoro vzpurnost držav hraběte Jinta Lina mohla být zajímavou zápletkou, ale jak jsem napsal výše, nic z toho nebylo. Vztah Jinta i Lafilel zůstal na stejné platonické úrovni a já chvílemi usínal. Tři hvězdy jen z úcty k předcházejícím řadám. ()