José, mladý mechanik z města Ávila, vezme všechny své úspory a přijíždí do Madridu s úmyslem získat místo vedoucího. Podvedený Felipem, který ho připravil o spoustu peněz, nalézá útěchu v náruči fotografky Elisy, s níž začíná společně žít. Jednoho dne potká manžele Pabla a Lauru, stane se ženiným milencem a je spáchána vražda. Jeho problémy právě začínají. (Karlos80)

pepua

Film následující nekrvavou odnož gialla, kde jde především o zápletku. Jose, který se chce co nejrychleji dostat k velkým penězům, zrovna velkou bystrostí neoplývá, takže se snadno stává loutkou vlivné a bohaté hraběnky. Víc není dobré prozrazovat, celkově mne příběh i jeho zakončení bavilo, k tomu tradičně krásné herečky, dobrá hudba, zkrátka příjemný odpočinkový film. ()

Karlos80

Španělské giallo+40's Noir vyrobený v koprodukci s Itálii, kde je to známé pod názvem "Doppia Coppia Con Regina". Docela dobré spiknutí trochu ve stylu Lenziho filmů kolem roku '69 ("So Sweet... So Perverse"). Film je ale bohužel minimálně napínavý a diváka skoro ničím nepřekvapí, vše na mě působilo dojmem, rychlé výroby, hlavně že se točí a dokončit to pokud možno co nejdřív, není tu moc vražd ani krve, celkově to není ani dvakrát moc záživný a nemá to prakticky čím zaujmout, ale i přesto se tu najde pár zajímavých a zábavných okamžiků které stojí za to, zejména ty souvisejí s téměř smrtící krásnou Marisy Mell (tanec, náhrdelník na stole, který má vzít do úst za pomoci zubů) dobrá byla i hra u nás známé jako "flaška" a scéna s elektrikou - ta byla hodně napínavá. Hudba je úžasná (Gianni Ferrio). Giallo-sleazy kompletistům a fanouškům nádherné Marisy Mell ale i třeba lahodně chutné Patrizie Adiutori (v menší roli - na začátku komplet odhalené) by se to mohlo líbit. Stojí za shlédnutí tahle raritka. Buchsův poslední film - celkem 15-tý, kdy tento režisér točil hlavně westerny a komedie. ()