NinadeL

Režisér Paul Martin měl šťastnější ruku, když spolupracoval s Lilian Harvey, Lídou Baarovou nebo Johannem Heestersem. Jeho velkofilm Das Lied der Wüster sama Zarah Leander za velmi vydařený nepovažovala. Snad by přepis novely Aufschub für Brenton Wernera Illinga vyzněl lépe bez takto vyhraněné hvězdy. Z hlediska její filmografie šlo jen o opakování již viděného v nové kombinaci a s novými spoluherci. Atraktivní prostředí pouště bylo tehdy sice velmi populární, ale samo o sobě nestačilo, za všechny filmy té doby jmenujme technicolorový zázrak The Garden of Allah s Marlene Dietrich nebo Lady of the Tropics s Hedy Lamarr. Herečky díky tomu mohly nosit rafinované vzdušné kostýmy, což bych považovala za největší klad celého fenoménu. Ale příběh zpěvačky, ve kterém měla Zarah zazářit, se příliš nepotkával s válečným konfliktem beduínů ani v nejmenším. Fanoušci to dnes řeší tak, že se vrací jen k jednotlivým písním a kostýmům. Ani Gustav Knuth nebyl shledán jako ideální filmový idol. Ten se ostatně vybarvil až v 50. letech jako vévoda Max Bavorský z trilogie Sissi. ()

• Premiéry filmu sa zúčastnil sám Adolf Hitler. Kde sa ho hviezda filmu Zarah Leander dosť odvážne opýtala súkromnú otázku, ktorú si nemohol v tej dobe už dovoliť hocikto. "Povedzte mi hér Reichskanzler, skúšal ste niekedy niečo urobiť so svojimi vlasmi." Hitler sa na ňu iba váhavo usmial a povedal: "Nemáte ani poňatia, čo všetko som vyskúšal, ale nič nepomáha." (Raccoon.city)
  • Ačkoli předlohou se stal román Aufschub für Brenton Wernera Illinga, zbeletrizovaný scénář Das Lied der Wüste napsal Hans Testrup a ten vyšel v roce 1940. České přelady pořízeny nebyly. (NinadeL)