Balthazar Getty ako bývalý zlodej a lupič, ale tiež vyliečený alkoholik a narkoman Michael, sa stará sa o mladú, krásnu a tehotnú ženu. Pracuje na benzínovej stanici, aby svoju novú rodinu uživil, ale jeho práca ho nebaví. Nečakane sa však objaví bohatý cudzinec Peter Weller. Berie Michaela na temnú cestu po najšpinavších a najhorších častiach Los Angeles. Vedie ho do pekla alebo k nebeskej spáse? (oficiálny text distribútora)

akisha

Tohle je klasickej případ, kdy filmu podráží nohy konec. Film má obstojně hutnou atmosféru už od začátku, který pomahá vhodně vybraná hudba, navíc herecký projevy bych řekla, že byly nadprůměrný (hlavně Getty a Weller) a takový ty hnusný zákoutí velkoměsta (vzpomeňme třeba 8mm s Cagem) jsou stejnou měrou fascinující jako zhnusující. Propad hlavního hrdiny do tohohle "underworldu" je taky pěkně zachycenej a celkem uvěřitelnej. Konec mi pak nejvíc připomínal - promiňte mi to připodobnění - jako kdyby byl člověk na konzertu dejme tomu Iron Maiden, a děsně se těšil na konec, na nějakej ten starej známej nářezovej výplach, a oni mu najednou zahráli Evu a Vaška - Bílá orchidej. Prostě nemůžu pochopit, že smyslem filmu bylo, aby hlavní hrdina SPOILER pouze odjel z města KONEC SPOILERU. Ale tou hypnotickou temnou atmosférou se snímek rozhodně řadí k nadprůměru. ()

AgentMarvel125

Celkom dobry film, ale musim uznat, ze cas teda fakt pracuje stale a neustale . Ludia starnu a tak je to v tomto pripade aj s Balthazarom Gettym, ktoreho som (za 7 rokov od vyroby tohto filmu) videla ako zadumciveho Thomasa Walkra zo serialu Brothers & Sisters ()