silentname

"Lie Hard" má svoje lepšie scénky, no rozhodne by som to nedokázal ohodnotiť ako kvalitnú komédiu. Na to je to miestami príliš klišé a rozutekané. Ale ako som povedal, má to svoje momentky. Najlepší sú v tomto smere asi Brick a Clyde, ktorý sú proste neskutočná dvojka a myslím si, že film dobre aj hovorí o tom, že klamať sa nevypláca. No nedá sa povedať, že by to nehovorilo veľké množstvo filmov. No keď do toho ešte zapletiete mafiu a snahu udržať si bublinu ilúzie pokope čo najdlhšie, tak je treba udeliť nášmu hrdinovi nejakú lekciu. Je fajn vidieť aj opäť Alysiu Reiner, ktorá je tradične v role, kde pôsobí tak trošku ako šéfka... Sid O'Connell si svoju rolu tiež užíva a myslím si, že oblek a rola mafiána mu sedia. Najlepší moment je pre mňa asi keď mu Rob hovorí, nech to proste urobí a on zrazu v momente ostane úplne zmätený, lebo pochopí, že chalanovi zo všetkého preplo. A musí trošku improvizovať. To je dobrá časť. Nie je to ale film, z ktorého vytiahnete veľkú dávku zábavy. Ale na jedno pozretie to stačí. Hodnotenie: C ()