Prizma se zabývá vztahy a identitami Marca a Andrey – dvojčat, která vypadají stejně, ale k životu přistupují zcela odlišně. Dvojčata se vydávají na cestu objevování světa a proměny z těch, jimiž by měli být, v ty, jimiž být chtějí. Totéž se týká i jejich přátel, kteří rovněž hledají své místo na světě. (Prime Video)

petrsv

Jelikož jsem zastáncem, že filmové dílo má ukazovat a ne si nechat domýšlet příběh divákem, tak konec mě vyloženě naštval. Možná jsou to dvířka pro další řadu, to se uvidí. Jinak takový běžný seriál ze života studentů hledajících své místo ve společnosti. ()

DonBraso

Rozhodně nejsem fanoušek LGBT, ale měl chuť po traileru na nějaký ten seroš ze školních lavic. A vlastně se to dost povedlo. Pořád jsem si říkal jestli dvojčata hraje jeden herec nebo ne. Prostě línej dodívat závěrečný titulky víš jak. Mattia Carrano skvělý, na jeho první počin prostě nemůžeš nic moc říct špatnýho. Režijní taktovku si vzal celou pro sebe Ludovico Bessegato, který natočil pro Netflix Skam, což je vlastně podle infa stejná věc pro teenagery. Mám v plánu kouknout na originál, ale to jen tak na okraj. Prisma ve výsledku hledání sebe sama. Sice je hrozně čitelný, ale v tomhle tématu asi není jiná volba. Nejvíc vadilo zbytečně moc flashbacků, který místy děj či postavu samotnou nevylepší či nevysvětlý ač to tak chce.Ale je to takový jistý trademark, že jsi v minulosti a hned přepneš na konkrétní postavu do současnosti. Jinak je to prostě typická škola, kde se parta dá dohromady, nějaká ta láska, jednou za čas pařba a plavání. Spíš to vypadá jak delší film, není zde skoro žádný zvrat, prostě si to nějak žije vlastním životem a to je ta největší devíza tohoto seriálu. Druhá série nevím jestli bude, ale přijde my už malinko zbytečná, protože to hlavní co asi chtěl seriál říct, už řekl.85% ()

Juliane

Čistě řemeslně je to na tři hvězdy, ale oceňuju, že seriál velmi citlivě a nenásilně otevírá témata, kterým je podle mě třeba se věnovat. Nemám tím na mysli pouze tematiku LGBTQ+, ale i vyobrazení samotného dospívání, které se sice samo o sobě nezměnilo, ale zásadně se změnil svět, do něhož mladí lidé vstupují a jemuž se přizpůsobují. ()