Štěpán je propuštěný z práce, ale s optimismem sobě vlastním se přizpůsobí okolnostem – stane se z něj muž v domácnosti a plánuje absolvovat sommeliérský kurz. Jeho žena Veronika až taková optimistka není, půlroční Štěpánovo odstupné sice vydrželo skoro rok a ona si v pozici vrchní sestry v nemocnici bere na přilepšenou noční služby, ale chod domácnosti a vodácký sport syna Honzíka přece jenom něco stojí a Veronice už dochází síly. Osud rodině přinese novou výzvu – dědictví v podobě malého rodinného pivovaru v Posázaví. Štěpánova matka Hana se hodlá pivovaru zbavit, ne tak Štěpánův bratr Michal, který by naopak chtěl zachovat tátův odkaz. Veronika doufá, že prodej pivovaru zalepí rodinné dluhy. Ale všechny nakonec překvapí Štěpán, jehož rozhodnutí ovlivní setkání se zkrachovalým, nicméně velmi zkušeným a výjimečným sládkem Bořkem. (TV Prima)

malet

Po pondělním propadáku Pálavy jsem nečekala nic, a ono se to daří :-) Zatím 3 hvězdy, snad se to nepoto... Tady je to za mě pro Polívku výrazně lepší, než v Pálavě.. ()

patti1

Čekala jsem asi něco humornějšího, ale jinak jsem spokojená. Fajn herci, dobře rozehraný příběh, záběry na pěknou krajinu. Zatím tři hvězdy a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.... ()

k.rakonos

Po bídném začátku Pálavy příjemné překvapení. Život je hořký, bohudík 😎 Docela se těším na další díl, Pálavu v TV už ne, jedině tekutou 😅 ()

aadis

Jaká úleva po shlédnutí nedělní Pálavy. S obavami jsem se mrknul na první díl Hořkého světa a byl jsem příjemně překvapen. První díl byl pohodový, herci hráli přesvědčivě, postavy se nechovaly nelogicky (alespoň většinou - nevím třeba, proč bylo nutné shazovat regál s lahvemi vína a hlavně proč KROMPÁČEM). Ale jinak v poho a rád se podívám na další díly. ()