Pekin gendžin

• Japonsko 北京原人 Who are you? (viac)

V roce 1929 se v Číně podaří najít ostatky prehistorického člověka, později známého jako člověk pekingský. Během války se ostatky snaží zkonfiskovat japonská armáda, ty však mezitím zmizí neznámo kam. V roce 2001 startuje do vesmíru první japonský raketoplán s lidskou posádkou. Na jeho palubě jsou i dva vědci, Momoko Takei a Taksuhiko Sakura, kteří mají zváštní úkol. Vezou sebou totiž znovunalezené pozůstatky pekingského člověka a také technologii, která dokáže z kostí dostat DNA a umožní tak jeho znovuzrození. To se také povede, avšak modul ve kterém jejich znovuzrození právě probíhá se utrhne a zřítí se do moře poblíž malého ostrůvku. Momoko a Taksuhiko se proto vydávají na tento ostrov, kde naleznou modul a také zvláštní stopy vedoucí do džungle. (Raztubyl)

Raztubyl

Zvláštní japonské sci-fi s klasickou zápletkou o tom jak se podaří znovuvytvořit prehistorického člověka a Japonsko s Čínou se poté nemohou dohodnout komu vlastně patří, do toho se samozřejmě připlete i Amerika, senzacechtiví novináři, atd. Nicméně je natočené takovým zvláštním způsobem, že ani nevím proč se mi tenhle film zalíbil. Ale rozhodně není pro každého, ve své době to byl velký propadák a mnohými je označován za jeden z nejhorších japonských filmů. Pravda že vážně se příliš brát nedá, je to spíš taková fantasy komedie s pár geniálními scénami a nezbytným natahovaným kýčovitým koncem. Btw. i podle japonců je asi v Rusku možné opravdu všechno, když ruské celníky příliš nerozruší ani gigantický mamut, který se z ničeho nic prořítí jejich celnicí. ()