Lin Zhaoxi (Zifeng Zhang) utrpí krátce po sobě velké rány: jejímu otci je diagnostikován Alzheimer a její tajná láska Chu Peizhi (Zhang Xincheng) odjíždí studovat do zahraničí. Zlomená Zhaoxi se utápí ve smutku nad svým životem a neví, co dál. Náhodou objeví tajemnou matematickou formuli, díky níž se může dostat do paralelního světa, kde se v těle svého 12letého já snaží změnit svůj osud. (Amalberga)

Amalberga

Seriál mě velice bavil. Děj točící se kolem paralelních světů a cestování do minulosti je super. Také mě velmi inspirovala pozitivní message seriálu: "Dělej, co tě baví a uspořádej si život podle sebe." Moje nejoblíbenější postava byl otec Lin Zhaoxi, který se snad vždy zachoval správně a Zhaoxi bezvýhradně miloval a i když byl geniální, nikdy nebyl arogantní, jen lehce excentrický. A pak tu máme Pei Zhiho, který hravě trumfne v toxičnosti mnohé stalkující týpky v k-dramatech. Pei Zhi (z obou paralelních světů) je ďábelský genius bez jakéhokoliv morálního kompasu, který nemyslí na nic jiného než na sebe. Jakmile ho potká nějaké dilema, kdy musí něco obětovat, pokaždé obětuje blaho jiných, slepě sleduje jen svůj zájem a nenaslouchá žádným racionálním argumentům. Klidně Zhaoxi vydírá a podvádí. Bohužel není nikdy řádně konfrontovaný svými skutky a zamilovaná Zhaoxi mu toleruje úplně všechno. To, že ho drama za jeho chování nekrituzuje, je zajímavé, protože v seriálu je hodně moralizujících momentů (čínský režim je přece jen čínský režim). Pokaždé, když postava udělá z dobrých pohnutek přestupek vůči systému (Lin chodí hrát do nelegálního kasína, Zhaoxi podvádí v matematické soutěži) je dopaden a potrestán. Také policie je zobrazovaná hodně pozitivně, bojuje s bezprávím, ale také soucítí s "pracujícím lidem". Mohla bych ještě napsat daleko víc, ale spokojím se s tím, že seriál vřele doporučuji, protože se rozhodně jedná o kvalitnější čínské seriály. ()