Kluci z venkova

(festivalový názov)
  • Francúzsko Des garçons de province (viac)

Povídkový film, který nese společné téma – jak to mají kluci, kteří jsou na kluky, na venkově. V prvním příběhu jsme ve Vendeuvre-sur-Barse, kam přijíždí na pozvání nedalekého podniku travesty skupina. Youcef, který tu pracuje, zjišťuje, že tato práce možná není to, co by chtěl v životě dělat. Druhý příběh je situovaný do La Chapelle-Saint-Mesmin, kde se mladík prochází po vesnici v dámských botech. Poslední příběh se odehrává v Hermoy, kam si starší učitel pozve na focení mladého kluka. Závěrečná píseň je pak z pařížského klubu. (petrsv)

petrsv

Jedním slovem - pěkný. 1. část je určitě z reality spousty mladých žijících na vesnici, které láká život ve městě. Přitom vlastně vůbec není podstatný, že jde o gaye. Ve 2. části vidím typickou buznu s nosem až u stropu. Ví, že je hezký, snaží to všem ukázat, kamarád pro něho už není tak dobrý a navíc se už těší, až vypadne na školu. Ve 3. části kluk, který je tak trochu rajda, čeká od focení zřejmě to, na co je zvyklý, ale vyvíjí se to trochu jinak. Vše velmi dobře natočeno, kamera i herci to zvládli skvěle, režisér se celkem úspěšně vyhnul módním filmařským výstřelkům. Jak je u francouzských filmů zvykem, i z tohoto je cítit přirozenost a realita všedního dne. ()