Alfons Smoliar: Konečne školský výlet!

(festivalový názov)
  • Česko Alfons Jitterbit – Bláznivý školní výlet (festivalový názov) (viac)

Táto filmová komédia je pokračovaním úpešného filmu o Alfonsovi Smoliarovi. Jeho postupné dospievanie nás privádza do druhého dielu príbehu, kde na prelome puberty zažíva humorne poľahčuje útrapy spojené so vzrušujúcou mladickou nerozvážnosťou. Alfons ani netuší, že na školskom výlete, ktorý sa práve začína, ho čakajú nemalé skúšky guráže a charakteru, ktoré naberú nečakaný spád, keď zatúži zapôsobiť na spolužiakov v triede. A to najmä na očarujúcu spolužiačku Leonie. To je moment kde sa všetko zamotá! Jeho úhlavný triedny nepriateľ Nico, ktorý je teraz vyšší, silnejší a sebavedomejší, mu to rozhodne neuľahčí stávkou, ktorú spolu uzavrú. Sledujte či jeho obratnosť dokáže zvrátiť katastrofu, ktorá sa naňho rúti, pretože pán učitel Flickendorf všetko sleduje spoza rohu a čaká len na to, kedy ho pošle domov… V tejto sviežej a dojímavej adolescentnej komédii o priateľstve a tragikomickej realite dospievania, nájdu zmysel a pobavenie úplne všetci: chlapci, dievčatá ale aj dospelí, ktorí by si mohli myslieť, že už majú tieto ,,bezstarostné“ časy za sebou. (CinEdu)