Karlos80

Pěkný gangsterský film s příchutí noiru, odehrávající se ve 20 letech minulého století v Americe v éře prohibice. Hlavní roli zde vytvořil známý "špageták" Peter Lee Lawrence (Erik) který se za nedlouho po příjezdu do Států stává velmi vlivným zločinecem, herec je ve své roli docela dobrý (stejně tak jako ambiciozní Frank - Spoletini), tam je poměrně dobrá rivalita mezi oběma soupeřícími gangy a jejich hlavními představiteli (velká touha po pomstě), která nám poskytuje dostatečně příležitostí vidět zde spoustu různých tvrdých bitev a kulometných přestřelek. Celé je to natočeno doela zábavným způsobvem, což jsou vždy nějaké ty bodíky navíc (velké plus). Užíval jsem si tento film, ve kterém kulky za samopalů létají vzduchem nadčasovou rychlostí, k tomu přidejme nějaké drobné násilí (přepadení, postřílení, zbití, etc), sem tam nějaký ten dejchánek, prima dobovou muzika, a všudypřítomní tvrdí chlapíci (chladnokrevní zabijáci!), za zmínku stojí též pohledná ale jinak všemi mastmi mazaná Ingrid Scholler. Nebyl to jediný film z éry prohibice vyrobený a natočený v Itálii v 60s, viz namátkou třeba "Sedia elettrica", "Cinque figli di cane", "La vera storia di Frank Mannata" nebo "Piazza pulita", které považuji stále špici, ale ani tento film nebyl špatný, nudný určitě ne. ()