Vlastní pokoj

• Gruzínsko Chemi otakhi (viac)
Gruzínsko / Nemecko, 2022, 107 min (Alternatívna 103 min)

Tina, mladá žena ztracená v životě, se nastěhuje do podnájmu k rozevláté Megi. Tina nebyla nikdy zvyklá starat se sama o sebe a nyní trpělivě čeká, až se za ní do Tbilisi přestěhuje její přítel Beka. Situace se však nevyvíjí podle plánu a Tina díky Megi začne objevovat kouzlo svobodného života, možnost rozhodovat sama za sebe, bez nutnosti záviset na muži… (MFF Karlovy Vary)

rakosabasta

3* za dojem autenticity a pokus o zpracování aktuálních témat a sympatickou delegaci… Jenže: filmu evidentně chybí dramaturg a tak kromě covidu je tu domácí násilí, vztah dětí a rodičů v tradiční gruzínské společnosti, ekonomika země, postavení ženy, homosexualita, volné vztahy, soubydlení… atd. atd. … trochu jako, když pejsek a kočička s dortem, který je možná lepší ve finále nejíst. ()

nichts

Ocenil bych větší spád, nicméně Bliadzeho styl 'Slice of life cinema' mne okouzlil. Dokonce bych se na film podíval i znova, tedy s ovladačem. ()

venca163

Jak píše rakosabasta tady někde pode mnou nebo nade mnou, je tam všechno. Režisér a scénarista Ioseb Bliadze ale ví, že jako začínající tvůrce rozhodně neudělá chybu, když tam bude mít 2 mladý holky, který předvedou celkem explicitní sex. Ano, laciný. Hlavní postava strašně nesympatická a nevim, jestli to byl záměr. Fandil jsem její paní domácí. #kviff56 (70%) ()

LenkaAK

Téma osvobozování se z patriarchálního područí a najití vlastní hodnoty vypadalo v popisu fakt dobře. Ve skutečnosti šlo o příběh chudinky, která uměla jen souložit a nechat se vydržovat. A když to nevycházelo s chlapem, tak to zkusila na ženskou. Toť vše. ()

JenYu

MFF KV 2022: Taková karlovarská klasika s dobře zahranými hlavními ženskými postavami. Některé scény však mohly být výrazně kratší. ()

Ocenění 56. ročníku MFF Karlovy Vary

Ocenění 56. ročníku MFF Karlovy Vary

09.07.2022

Největší filmový svátek v Česku se po devíti dnech uchýlil ke svému konci. V sobotu večer proběhlo ve Velkém sále hotelu Thermal slavností zakončení 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v… (viac)