Inspektor Taggart - Série 13 (1996) (séria)

Apokalypsa (S13E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Apocalypse

Děti nového tisíciletí je název náboženské sekty, která se usilovně a radostně připravuje na příchod nového věku, do něhož – po apokalyptické zkáze všech nevěřících v roce 2012 – vstoupí. Zákony této církve jsou ovšem stejné jako všech ostatních podobných: vyžaduje se tu maximální poslušnost, naprosté odevzdání se – duchovní i majetkové – komunitě, je téměř vyloučeno odsud odejít… Jakýkoliv zásah zvenčí je tu považován za nepřiměřené zasahování do svobody komunity a je tvrdě trestán. Tak tvrdě, že se Děti nového tisíciletí i veškeré jejich konání brzy stanou centrem zájmu policie. (Česká televize)

subic

Mladší bratr detektiva Jardina se nechá slanit do církevní sekty. A tam už jak jinak příslušníci vraždí ve jménu víry. Díl je celkem dost dějově rozbředlý a nudný, mohl by být klidně na 50 minut, chytne spád až v samém závěru. Trochu mi to připomnělo oblíbence Schimanskiho v Místo činu - Dvojí hra (1985), ale tak to mělo teda větší spád. ()

filmmovier

A opět házím plný počet. Děj se tentokrát točí okolo náboženské sekty a konce světa (což jsou dvě tradiční a nesmírně funkční témata), stopáž je opět maximálně využita a bavila mě každá minuta. Zajímavá zápletka, opět povedené osobní linie a perfektní atmosférické vyšetřování plné povedených hereckých výkonů a skvěle napsaných postav a motivů. Zase jednou skvělé finále a naprostá spokojenost. Natěšení na další díly zase strmě stouplo. ()