Bernhardiner

Filmy pro děti Švédové natočit opravdu umí a Dundeklumpen! není žádná výjimka. Jedná se o snínek částečně hraný a částečně animovaný, přičemž drtivá většina postav je vytvořena pomocí animace, na scéně se objevují pouze čtyři lidské postavy - jedna z nich spí a druhá se tam objeví asi na půl minuty. Zbývají tak otec se synem, kteří honí strašidlo, jež si říká Dunderklumpen. To totiž ukradlo chlapcovy hračky, aby mělo společnost. Zároveň se tam objevuje jakési jednooké stvoření, které se neustále snaží Dunderklumpenovi ukrást nějakou truhlu. Nemůžu říct, že by mě bůhvíjak zaujal ten jalový příběh. Na druhou stranu to bylo slušně zahrané a výborně zanimované a navíc se i zde Švédové chlubí svou krásnou přírodou. Film doprovázejí jednoduché písničky, které jsou dětským divákům jako šité na míru. Jiným lidem bych tento film asi nedoporučil, ani já bych se na něj nedíval podruhé - té naivity je tam i na můj vkus příliš. Bohužel vzhledem k tomu, že tento film je patrně k dostání pouze s anglickými titulky, není možné tento film pouštět i českým dětem. 70% ()