Svatba je peklo

• Južná Kórea 결혼백서 (viac)
Južná Kórea, 2022, 7 h 32 min (Minutáž: 34–44 min)

Žádost o ruku, to bývá šťastný konec příběhu. Pro tyhle dva ale všechno teprve začíná, při přípravách na svatbu totiž musí zdolávat jednu překážku za druhou. (Netflix)

mikki089

Abych byla úplně upřímná, chemie Jin Wooka a Yun Hee tam prostě nebyla. Někdy mi přišlo, že jsou více dobří přátelé než snoubenci, ale během celého dramatu jsem neměla pocit, že budou novomanželé. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že to byli dlouhodobí partneři, ale Na Eunina znalost Jun Hyungovy zapomnětlivosti téměř ke všemu, co dělá...přišlo mi, jako by ho skoro vůbec neznala. Nakonec mi tohle drama přišlo nudné, postavy otravné a herecké výkony dost průměrné (což je škoda hlavně u Jina Wooka, protože vím, že je to skvělý herec). Uznávám, že nakonec, když přemýšlím o tempu dramatu, to vypadalo velmi realisticky a jako v reálném životě. Celkově však show nebyla tak dobrá, zvláště pro show Netflixu. Nedoporučuji. ()

Denila

Jedním slovem - pohodové. Hlavně, když není čas rozkoukat hodinový díl jiné doramy. Bližší pohled na plánování svatby dle korejských zvyků. Což je fajn, vědět trošku blíže co vše to obnáší a jak jiné to je. Co se týče snoubenců, nijak zvlášť mi k sobě neseděli. Místy mi to přišlo líto a celkový dojem to kazilo. Některé dilema, kterými se zabývali mi přišly až absurdní. Jako penězi, o kterých měli problém mluvit, přitom plánovali svatbu.. logicky je třeba vědět s čím nakládají a jak se zařídí v budoucnu ohledně bydlení a výdajů. Nicméně chápu, že je tohle úplně jiný svět a určité témata jsou prostě společenské tabu.. ()

LilinkaW

Mladá dvojice se chystá uspořádat veselku a jak už to tak bývá, k vysněné svatbě vede cesta trnitá. V ostatních seriálech zápletka končí ve chvíli zasnoubení ústřední dvojice, ve Welcome to Wedding Hell tímto zápletka teprve začíná. Poměrně zajímavá rychlovka (každý díl má jen kolem půl hodiny) tak nabízí bohatý kulturní vhled do problematiky svateb v Jižní Koreji. Ačkoliv děj může být zajímavý (pokud jste tedy naladěni na kulturní poznávání), hlavní postavy nejsou nijak výjimečné a o chemii mezi nimi by se dalo polemizovat. Za mě tedy průměrný seriál, který nenadchne ale ani neurazí. ()