The Killer's Shopping List

• Južná Kórea The Murderer's Shopping List (viac)
Komédia / Thriller / Mysteriózny
Južná Kórea, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–68 min)

Dae-sung Ah (Kwang-soo Lee) pracuje jako brigádník v obchodě jeho matky na předměstí Soulu. Jeho život nabere nečekaný směr, když se v sousedícím panelovém domě odehraje vražda. Hee Ah (Seolhyun), mladá civilní policistka a bývalá přítelkyně Dae-sunga, cítí zodpovědnost  za oběť a rozhodne se případ řešit na vlastní nebezpečí. I přes to, že není oficiálně detektivkou a nemá tudíž oprávněný tímto případem se zabývat, odhalí některé šokující okolnosti – vrah je silně spojen s obchodem, ve kterém její exmilenec pracuje. Rozhodne se proto požádat Dae-sunga i jeho matku o pomoc a společně se pustí do hledání sériového vraha, kterým je někdo z obchodu. (mikki089)

mikki089

Kdo by řekl, že smíchat mysteriózní thriller a komika Kwang-soo Lee bude skvělý nápad! Samotné drama je krátké, ale každá scéna přidává na zápletce a zaručuje, že se nikdy nebudete nudit. Herecký výkon a chemie Kwang-sua a Seolhyun byli naprosto úžasné. Výkon Kwang-sua ve finále byl fenomenální! Opravdu jste mohli cítit zoufalství, které pociťoval Dae-sung při hledání Yul.  Další věcí, která diváka zaujme, je neustálá změna podezřelých. Každou epizodou se objeví nové vodítko, které změní směr vyšetřování.  Tohle drama se mi moc líbilo. Nejen, že ukázalo, že Kwang-soo Lee je schopen převzít i vážnější roli, ale zabývalo se i tématem domácího násilí (jak rodič-dítě, tak manžel-manželka). Drama je krátké, celkem asi 8 hodin dlouhé a nudit vás nebude. Vřele doporučuji! ()