To LOVEる -とらぶる-

• angličtina To Love-Ru: Trouble
TV spot
Japonsko, (2008–2015), 25 h 10 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Saki Hasemi (komiks), Kentaró Jabuki (komiks)

Akeno Watanabe, Haruka Tomacu, Sajuri Jahagi, Aki Tojosaki, Juka Iguči, Misato Fukuen, Jošinori Sonobe, Tomohisa Asó, Tecu Inada, Fujuka Óura, Juka Nišigaki (viac)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2008) (S01)

Hmm - úžasná hovadina. Hodnotil bych možná o hvězdu výš, kdyby byly splněny určité základní předpoklady. Tím myslím především onu žánrovou nekontinuitu. Žánry jsou tu rozházené náhodně a bez nějakého uspořádání. Navíc příběh by se měl točit hlavně kolem jedné linie s tím, že sem tam se udělá oddech v podobě fanservisu (btw. zde je příliš fanservisu), ale dělat fanservis úplným odskočením od příběhu, který s tím nemá nic společného (20. díl) a pak později Saruyama v Edu - to tam opravdu být nemuselo. Obecně si říkám, že by mohlo něčemu prospět víc dílů, ale v tomhle případě to zkrátit na polovičku by bylo lepší. Samzřejmě nejlepší stránkou v tomhle je ona komediální stránka a pak ecchi stránka. Animace je průměrná a hudební stránka nevýrazná. Kdyby tomuhle anime dali trochu více vážnou tvář, hodně by to tomu prospělo, ale bohužel to tak není. ()

Motto (2010) (S02)

Jak už je tu zmíněno, taky mi to připadá jak ono prodloužené OVA, kdy se zaměřuje na to samé. Tudíž můžu napsat samý komentář jako u těch OVA. Co se týče téhle části, tak dodám akorát, že se to alespoň někam posunulo po té stránce toho milostného mnohouhelníku. Čekal jsem, že to bude omýlání pořád jednoho a toho samého pořád dokola, ale ten konec mě celkem překvapil. Tohle je celkem příjemná pohodovka, ale sledovat to v kuse může být místy nuda, protože určité opakované vtipy už vám nepřijdou tolik vtipné - spíše je to neustálé sledování ecchi věcí. Každopádně určitě se to hnulo trochu dopředu oproti OVA, jsem zvědavej na další sérii, ale stejnak bych řekl, že je jsou další anime, které se chovají dospěleji (hlavně v otázce hlavního hrdiny) a nijak to extra neprodlužujou. ()

ダークネス (2012) (S03)

Hm - co série, tím vždy vylepší to, co bylo v předchozí nedotažené nebo nedomyšlené. Ano začíná to být více erotické, ale do hentaie to má ještě kus cesty (i když bych se nedivil, kdyby udělali i hentai adaptaci - přece jenom materiálu je tu více než dost, 18 žen je docela hodně velké číslo). Každopádně v téhle části se konečně začíná objevovat pozadí jednotlivých postav (proč se chovají tak jak se chovají a jejich minulost), takže si člověk může každou postavu lépe zařadit. Nemluvě o tom, že mě překvapilo, že se tu objevilo i pár celkem zajímavých životních mouder. Animace se rozhodně mnohem zlepšila, hudební stránka taky a konečně tu máme určité napětí, kdy člověk čeká co se stane (ať už v otázce toho, co Momo zpočátku navrhne Ritovi nebo co se týče pohnutek Mey). Především Momo se mi v téhle sérii líbila a ty její pletichy. ()

Darkness 2nd (2015) (S04)

No nevím jestli má tohle smysl nějak hodnotit nebo komentovat vzhledem k tomu, že je to druhá část Darkness s odstupem času. Každopádně jako obvykle zase o stupínek lepší, kdy už tu máme nějaký ty napínavější momenty z normálnělšího příběhu - samozřejmě vše je zase doplněno o spoustu erotických chvil, takže zase úplnou vážnost od toho nemůžeme čekat. A podle toho co jsem zatím četl podle mangy, tak bych řekl, že od teď pokud ještě něco natočí, tak už příběh půjde spíše na horší úroveň, kdy si tahle část vybrala asi ty nejlepší momenty. I když pár jich tam ještě je. Ale pořád je tu ona nekonečná hořkost toho natahování a opakování pořád dokola jednoho a toho samého. Opět si člověk musí spíše počkat na BD verzi, protože TV verze je naprosto nesledovatelná. ()