Panna chlípnosti

(festivalový názov)
  • Španielsko La virgen de la lujuria (viac)
všetky plagáty

Rok 1940 je dobou velkých politických a společenských změn, kdy téměř celý svět žije válečnými událostmi. Do Mexika doléhá tato doba zprostředkovaně přes uprchlíky, kteří se objevují v hlavním městě Mexiku. K převratům dojde i v jedné místní kavárně s příchodem Loly, která se pro všechny zúčastněné stane andělem noci, pannou Santa Lujuria (Svaté Chlípnosti). Zatím poslední film plodného mexického režiséra Artura Rispteina byl oceněn na festivalu v Benátkách Zvláštní cenou San Marco. (oficiálny text distribútora)

wovsi odpad!

Erotično žádné (název klame), přefiltrováno, strašní herci, umělé kulisy, bez dynamiky, kecy o ničem, staří zpívající revolucionáři - prostě první film, u kterého jsem kdy v životě odešel z kina. Jestli chcete poznat nekonečno, tak vřele doporučuji. Ale bude to velmi trpké nekonečno. Na dlouhou dobu asi nejhorší film, který jsem kdy viděl. ()

Rudovous

Stylizace na vysoke urovni, posilena silnou vytvarnou strankou. Nadherna herecka v hlavni roli, snad trosku moc patosu a melodramaticna (nezapomenme, ze Ripstein je hispanec). Ne opravdu me to nezklamalo i kdyz ano nekomu to proste sednout nemohlo. Na druhou stranu den potom jsem ve Varech videl Pychavku a to jsem si namoudusi po Panne chlipnosti postejskal. ;-) MFFKV 08 ()

Davson

Nádherná kamera a ještě nádhernější nohy hlavní aktérky, výborný začátek a konec a mezitím... 2 hodiny nudy. Vypadá to, jako kdyby někdo zapomněl angažovat taky střihače... ()

bassator

43rd KVIFF 2008 - TRIBUTE TO ARTURO RIPSTEIN - Pocta Arturo Ripsteinovi, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 2.93/194 ()