Etnografické sbírky muzea v San Franciscu obsahují masky, bůžky, foukačky jedovatých šipek a také lidské hlavy zmenšené a vysušené do velikosti malého pomeranče. Jednu takovou najdou v troskách letadla, které právě spadlo. V krabici je ale hlava bělocha s rezavými vlasy, výzkumníka, který se před lety vydal na jih a někde v pralese záhadně zmizel. Soukromí detektivové ze San Francisca Jim Packard (Jim Bannon) a Doc Long (Barton Yarborough) jsou najati, aby vyšetřili, co je za tím. Dcera mrtvého Janet (Anita Louise) totiž podezírá svou macechu Louise (Mona Barrie) a otcova kolegu Rexe Kennedyho (Michael Duane). Macecha má zase pocit, že ji chce dcera odstranit. Při pátrání se objeví i jaguár, kouzla šamanů, hypnóza a foukačky nám na začátku neukázali jen tak pro nic za nic. Prostřední z trojice filmů podle rozhlasového seriálu Carltona E. Morse. (Peabody)

Peabody

docela slušné, ale ten první díl se mi líbil víc. Ale Jižní amerika a  exotika je fajn a na smrštělé hlavičky jsem jako kluk docela byl zvědavý - asi z nějaké knihy. Díky Otakaru Batličkovi za mnohé zážitky. ()