Princezná a drak

Krátkometrážny / Animovaný
Slovensko, 2022, 34 min

Réžia:

Michal Góč

V rozprávkovej krajine stojí zámok a v ňom žije kráľ Dobroslav VII.(siedmy) so svojou manželkou kráľovnou Izabelou Krásnou a tí nemali žiadne dieťa. Kráľ šiel navštíviť svojho kamaráta čarodejníka menom Hviezdohlav a ten daroval kráľovi čarovný nápoj, po ktorom sa kráľovnej narodí dcéra so zvláštnym darom. Izabela hneď po vypití nápoja porodila dcéru, ktorej dala meno Elvíra. Zakrátko však kráľovná vážne ochorie a umrie. Elvíra rastie a dali jej druhé meno Sedmokráska, kvôli tomu, že bola krásna ako sedem dievčat dohromady. Tú krajinu však ohrozoval zlý drak Všetkožrút, ktorý uniesol princeznú. Podarí sa niekomu poraziť draka a zachrániť princeznú? (Michal.Goc)

• Princezná Elvíra Sedmokráska je obľúbená postava autora. (Michal.Goc)
  • Zvučka na rozprávku bola zložená až po dopísaní scenára. (Michal.Goc)
  • Elvíra počas príbehu použije zrkadielko dvakrát. Prvý, keď odhalí svoju pravú lásku a druhý, aby videla zlého draka. (Michal.Goc)
  • Elvíra keď hrá na harfe a spieva, mení farbu zo žltej na ružovú. (Michal.Goc)
  • Pieseň "Som Elvíra Sedmokráska" bola skomponovaná ako prvá. (Michal.Goc)
  • Vo filme účinkovali aj herci aj neherci. (Michal.Goc)
  • Všetky piesne v rozprávke zložil Michal Góč, len zvučku a "Som strašný drak" upravili Ladislav Medvec a Marek Horňák, preto sú ich mená v titulkoch. (Michal.Goc)
  • Princezná Elvíra Sedmokráska mala na výber viacero herečiek a speváčok, ako napríklad Jana Kovalčíková, Bianka Bucková, Mirka Drínová, alebo ešte Kristína Svarinská a Zoriana. Nakoniec si autor vybral Kristínu Bezákovu a stala sa tak najmladšou dabérkou a speváčkou v rozprávke. (Michal.Goc)
  • Ilustrátorom postáv je muž menom Lev Sim. (Michal.Goc)
  • Nápad na rozprávku vznikol v marci 2021 z časopisu Šikovníček. (Michal.Goc)