Infiniti

TV spot

TV spot

Daiker

Povedená mezinárodní mini série. Prostředí je zajímavé, příběh zamotaný. Čekal jsem vesmírný, politický thriller, ale děj se změní v XXXXX. Poprvé jsem si oblíbil ruskou herečku (zástupce ruské vesmírné agentury), která byla sympatická a hodně celý příběh táhla, víc než francouzská astronautka. Bylo dobře, že politika šla stranou a řešila se záchrana posádky a vraždy na Zemi. Nepochopil jsem proč to záporak vlastně všechno dělal a ani to nebylo vysvětleno. ()

Mamlas

Režijně zmatečný mix kazašské detektivky a francouzského sci-fi působí dojmem dortu, co pekla kočička s pejskem. Zkraje zaujme zajímavý námět, ale časem začne být v ději dost děr a značný bordel. Matlá se tam páté přes deváté a různorodé časové odskoky ten mišmaš ještě stupňují. Škoda, že nezůstali jen u té detektivky... (23%) ()

rostsoft

Ono se to tváří jako thriller, ale je to i sci-fi a krimi, což zde zapomněli zřejmě napsat. Na druhou stranu musím říct, že takto zapeklitý a zamotaný příběh jsem už dlouho neviděl. Nějak si nedovedu přestavit, že bych sledoval každý týden jeden díl. Těžko bych si poskládal celý příběh dohromady. Samozřejmě to je pouze můj problém, moje paměť není příliš dobrá. A zároveň musím říct, že konec se mi taktéž nelíbil, konec byl příliš nejasný a hned z několika otazníky. I přestože hlavní otázka neboli hlavní padouch byl dopaden. Ovšem proč tak činil, je mi velkou záhadou. Třeba bystřejší divák to pochopí. Mně se to ovšem nepovedlo. ()

nash.

To je tak, když má někdo výborný nápad na komplikovanou sci-fi detektivku, pořádně a nekompromisně to rozjede, výborným způsobem postupně odkrývá karty a motivace… a pak se mu to najednou rozpadne pod rukama a sesype, protože se ocitne ve slepé uličce a neví co dál. Proto po pěti výborných epizodách přichází nesmyslný závěr, který nedává smysl a všechno dobré spláchne do kanálu. Lahůdkový vizuál, kvalitní filmařina a netradiční kulisy to bohužel nezachrání. ()

tuctovychlap

otázka "proč?" bola v podstate zodpovedaná v poslednom teatrálnom prednese padoucha, tesne pred tým, ako zo svojho alteráka Emila urobil ďalšieho Jana (Husa, Palacha, Zajíce)..skôr som sa pozastavil nad tým, že ak sa v rôznych realitách rodíme (minimálne) v rovnaký deň, žijeme rovnaký život (rovnakí kozmoši na rovnakom mieste - priesečníku realít), ako to pičitam, že neumierame v rovnaký čas? (Emila neberte ako vzor, viď napr. Ančí Zoroasterová :))..treba však podotknúť, že napriek istým logickým prešľapom a neodpovediam sa to dalo pozerať, nenudilo to a dokonca seriál priniesol aj niekoľko zistení/potvrdení: ad 1) Rusi sú furtom svine (jasne, tí konkrétni :)), ad 2) aj Kazaši majú podobné paneláky ako my, ale zdajú sa byť na tom o čosi horšie (taký byt, aký mal Isaac, som veru u našej švestky nevidel :)), ad 3) najväčšia diera nie je Prievidza, ale upadajúci Bajkonur.. ()