Medaka Box - Season 1

(séria)
Promo 1

Promo 1

Echelon1

V živote som nevidel tak NUDNE a NEFUNKČNE spravenú tematiku superschopností. Ani kebyže ste to tak chceli spraviť. Do toho smrtiaco-nudné a debilné postavy, otrasný dizajn od postáv po animáciu, tupé dialógy, uspávacia réžia...hudba tam bola nejaká vôbec? Čakal som slabší odvar Melancholi of Haruhi, ale takýto fail teda nie. ()

daGGos

Jakkoli to podle prvních epizod nemusí tak vypadat, Medaka Box je shounen. Přehnané souboje se spoustou výbuchů, dobrák hlavní hrdina, který když zrovna neskáče před projektil mířící na jeho bližní, mele pacifistické kecy o míru, lásce a přátelství, nečekaná transformace nepřátel na spojence a tak dále a tak dále ... snad každý někdy v životě viděl Naruta, Bleach, Dragonball, One Piece nebo další ze stovek zástupců tohohle žánru. Medaka Box tenhle koncept posouvá do absurdity, protagonistka Medaka je už od první minuty dokonalá, nejlepší a nejsilnější, skáče tři metry vysoko, holými pěstmi ničí budovy, když otevře pusu, vyvrhne takový příval patosu, že by se i podomním vykladatelům bible začervenali uši studem, všichni oslavují její velkomyslnost a záporakům nezbývá nic jiného, než se poklonit před jejím charismatem a urychleně napravit svoje jednání. To je sice určitě originální přístup, ale to je tak asi vše. Představte si třeba OP, ve kterém by se Luffy stal během pěti minut první epizody králem pirátů. Jistě, jedná se pouze o první řadu dlouhé manga série a dá se očekávat, že v pokračování (které už bylo oznámeno) se dostane i na ostatní charaktery a kdoví, třeba se seriál skutečně zlepší. Nejspíše to ale už bude beze mne coby diváka, protože jak už se asi dalo z těchto řádků vyčíst, první setkání s Medaka Box na mne příliš velký dojem neudělalo. ** ()

Subjektiv

Sexy geniální olympionička, co vás překoná zcela ve všem. V karate, biologii, poezii, psychologii, šermu, běhu, velikost ňader, kvalitě zraku, ba jistě umí lépe než sám Casanova ženu potěšit, i v posteli. Je sice dokonalá bezmála tak, jak bůh sám a někdy i trochu víc, neboť ten prý kdysi zlikvidoval dvě města, zatopil svět a nechal vybít pár národů, chodí nicméně stále na střední školu, byt znalostně má jistě na třicet doktorátů. Hádám, že nejspíš pomocí speciálních matematických nástrojů dospěla k názoru, že optimální využití jejího talentu spočívá v pomoci spolužákům s traumaty z rozstříhaných běžeckých bot. Určitě tak bude prospěšnější než kdyby ve výzkumáku objevovala léky na smrtelné choroby a tak. +++++ Zní to skoro jako artistní experiment, mít deus ex machina jako hlavního hrdinu dramatického útvaru. Místo experimentu však se nám nabízí jen generický paskvil, v němž hlavní hrdince vše hraje do karet, protože ona na to prostě má. Prostě se napíše výsledek, že to dokázala. Je jedno, že absurdita proměn názorů a povah ostatní zví velikosti himalájských obrů. +++++ Medaka Box však sepsala se s jistou mírou podlosti, která jí umožňuje trapně, leč nepříjemně se hájit. Kdo plive na seriál jed, jistě tak činí z hloupé závisti, ba dokonce sexismu, je-li to muž. Jsou však chvíle, kdy i Subjektiv musí křičet sprostě: "Strč si tu svojí krabičku do prdele, Medako, svý problémy si řeším sám, když to jde." A tady by to spoustě postav i šlo. Končím po třetím díle. ()

Kontractor

Cerstve jmenovana přecedkyne Medaka, ktera je ve sve dokonalosti temer nadclovek, studentum slibi pomoc s resenim jejich problemu, aby se mohli soustredit na plneni svych snu. V tomto smeru ji pomaha kamarad z detstvi, ktery neni tak perfektni a spise to dela nedobrovolne. Nu, kazdopadne je toto nove anime prvnim kandidatem na drop. Graficke zpracovani a animace je na dnesni pomery slabsi (stejne jako napr u anime R-15). Muzeme zde nalezt nekolik ecchi prvku, jenz uz se staly standartem a par bojovych scen a pokusu o vtip a intelektulni motivaci mladeze. Re: Druhý díl mne usvědčil v tom, že existujou pořád věci nekoukatelné... ()