Lion's Share

Taliansko / Južná Afrika / Západné Nemecko, 1973

Policejní důstojník Marco Borelli, tvrdý, někdy snad až příliš, je poslán na dlouhodobou dovolenou. Využije těchto "prázdnin" k výletu do Johannesburgu, aby zjistil pravdu o záhadné smrti svého otce. Netuší však, že bude muset čelit potížím toho nejhoršího druhu. (Karlos80)

Karlos80

V komentáři na IMDb se píše o giallo, film jsem si tedy jako fanoušek žluté nemohl nechat ujít, po shlédnutí souhlasím s oním recenzentem že v podstatě o giallo vůbec nejde (a že jeho africký přítel neměl tak úplně pravdu) a nebo jen hodně okrajově (pouze děj a spiknutí). Prostředí kde se točilo je ale určitě zajímavé, jen málo italských thrillerů své doby se točilo mimo svou rodnou zem (tedy Itálii) a v prakticky mizivém procentu pak v Africe (Jihoafrická republika přesně), onen příběh ale už tak zajímavý bohužel nebyl, film mě nechytl a spíše mě nudil. Nemá to dobrou režii, obsazení až na itala Venantiniho je prakticky neznámé (chyběli větší hvězdy) je to takové hodně unavené, a levné ve všech směrech, není tu pořádná akce, prakticky žádné násilí (jen sem tam nějaké kopačky a pěsti), vraždy, ani nahé ženy, což by v podobném filmu mělo mít rozhodně větší zastoupení. Jedině co tu stojí trochu za řeč je hlavní hrdina (italský policista vracející se do svého rodného města) - který mi hodně připomínal mladého Harrisona Forda, a pak závěrečná rozhodně nečekaná a poměrně šokující sekvence, jinak se zde prakticky nic nenajde. Film nikdy nevyšel na DVD, existuje snad pouze na VHS, a to ve dvou verzích, v anglické a německé, jde o raritu, takže podle toho také vypadá její cena, která je hodně móóc vysoká, nedávno jsem ji viděl prodávat na Ebay asi za 65 Euro i s poštovným (možná tam někde ještě stále je), no neberte to za tu cenu!.-) ()