Kanye West: Donda Experience Performance

(koncert)
  • USA Kanye West Presents: The Donda 2 Experience (viac)

Prvý event k nadchádzajúcemu štúdiovému albumu Kanyeho Westa, ktorý sa uskutočnil 22.2.2022 v Miami. (Real Tom Hardy)

Real Tom Hardy

Takzvané "listening parties" spravidla v hudobnom priemysle znamenali situáciu, kedy sa interpret chystal čoskoro vydať svoj nový materiál a pre priateľov, blízkych, prípadne label exekutívu pár dní/týždňov pred oficiálnym dátumom vydania usporiadal za zatvorenými dverami večierok, kde sa premiérovo púšťala jeho nová práca. To slúžilo viac-menej ako taký prvý preview a možnosť získať spätnú väzbu na dodatočné úpravy a vyladenia. Z týchto eventov potom zvyčajne verejné publikum okúsilo tento matroš skrz leaky v mizerných kvalitách. Nielen v rámci hip-hop žánru to bol práve Kanye West, ktorý tieto "dvere" otvoril a cez Yeezy Season 3 premiéroval nie celkom dokončený štúdiový album, ktorý sa neskôr ešte menil v bezprecedentných číslach. K tomuto formátu sa vrátil o 5 rokov neskôr, keď sa blížilo vydanie albumu s názvom DONDA. Dostali sme dokonca až tri eventy (x / x / x) v minimalistickom vizuálnom kabáte, ktoré taktiež čosi substančné, hmatateľné, v hudobnej branži posunuli vopred, posunuli ďalej. O pár mesiacov neskôr sme späť, na obzore sa črtá sequel v podobe DONDA 2, s čím tiež prišla otázka – dali sa listening parties vizuálne posunúť vyššie? Byť čestnou súčasťou kinematografie? Tu sme zistili, že áno. Dajú sa posunúť ešte vyššie? Eventuálne zistíme vo Westovej ďalšej... (23.2.2022) (24.2.2022) (25.2.2022) (26.2.2022) (28.2.2022) (2x1.3.2022) (10.3.2022) (24.3.2022) (31.3.2022) (16.10.2022) (27.12.2023) ()

• Skladbu v závere s Mansonom nemal Kanye West "spievať" naživo, ale cez playback, s čím vôbec nesúhlasil. Krátko po začatí skladby sa objavili problémy so zvukom a značným oneskorením, ktoré West využil na to, aby hodil mikrofón o zem a skladbu spievať nemusel. (Real Tom Hardy)