Pohádky Daisy Mrázkové

Rodinný
Česko, 2022, 11 min

Účinkujú:

Jan Vlasák

Pohádky malířky a spisovatelky Daisy Mrázkové nás často přivádějí do přírody, ale taky mezi lidi. Jsou zaměřené na krásu detailu a vyprávějí o tom, co v životě znamená štěstí a přátelství. Svým jedinečným výtvarným i literárním rukopisem autorka zachytila křehkost zdánlivě všedních věcí. Příběhy čte herec Jan Vlasák. Jako umělecký malíř nechává ve svém ateliéru ožívat slova, ale také barvy a obrazy přírody. Příroda se mění v malbu a z ní vystupují kreslené postavy jednotlivých příběhů. Pohádky nás seznámí s touhou malého pramínku, se zvědavou holčičkou, malým stromkem uchyceným na skále, s chlapcem, který má svůj sen, s pavoučkem, který zažije dobrodružství, čmelákem, který se cítil být žirafou, s princeznou, která utekla tříhlavému drakovi, s listem, který putoval světem, s plšíkem, který se dostal až do lidského obydlí, i s panenkou, která se ztratila. Výběr pohádek z knížek Daisy Mrázkové "Auto z pralesa", "Chlapeček a dálka", "Písně mravenčí chůvy" a "Nádherné úterý" natočila režisérka Michaela Bergmannová. (Česká televize)