Kawaii Akuma

(TV film)
všetky plagáty

JamesSi

Kawaii Akuma aka Cute Devil aka Roztomilý Ďáblík je ve skutečnosti Cathy's Curse 2: We're in Japan! Je tam strašidelná panenka, vyskočení z okna, úchýlák s jojem (samozřejmě) a vraždící holčička Alice. Alice samozřejmě používá svojí IKONICKOU hlášku "DIE!", těsně před tím než o použije svoje vraždící metody. Kawaii Akuma televizní film od Nabuhiko Obajašiho, rejži šíleně sestřihaných japonských flicků jako Hausu a The Drifting Classroom. Tady je toho zběsilého střihu o trochu méně, ale i tak jde o "nezapomenutelný zážitek". Film se sváží na víru filmů, které vznikli po Exorcistovi a Příchází Satan! Jde o film, který se ptá na důležité otázky jako "Existuje psychická porucha?". A na to samozřejmě psycholog odpoví, že není časté, aby děti vraždili lidi. Což jsem shodou okolností nevěděl. Ve kterém filmu je Čechovova skleněná váza? V moc asi ne. Nejde o nejlepší režisérův snímek, ale jako televizní film z roku 1982 jsem si to fakt užil. Rozhodně více než podobné The Visitor. Zajímalo by mě jestli si většinu filmů Obajašiho neužívám ironicky, ale to se asi nikdy nedozvíme. ()