Rytíř v černém

• Južná Kórea Black Knight (viac)
Južná Kórea, 2023, 4 h 43 min (Minutáž: 45–52 min)

Silně znečištěná planeta Země se v dystopické budoucnosti dusí a osud lidstva závisí na neohrožených kurýrech, kteří si říkají Rytíři v černém. (Netflix)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (7)

Rytíř v černém (2023)

Na tenhle seriál jsem se těšila už od teaseru. Vážně mě chytil. A trailer si mě zaháčkoval kompletně. A musím říct, že se to vážně povedlo. Black Knight chytře balancuje na hraně vážnosti a humoru, ale stejně je nejsilnější, když mají postavy nabito. Protože (žádný spoiler, je to v traileru) první dva díly jsou takový příjemný rozjezd, kde se odhaluje, o co jde a kdo je vlastně 5-8. Prostřední dva díly jsou o "přijímacím pohovoru" Sa-wola jako nového kurýra. A zbytek je finále, kde se všechno má rozhřešit. Jasný problém je tady za mě v dynamice, protože všechny ty tři bloky dvojdílů působí strašně rozdílně. A já to z časových důvodů viděla právě po těch dvou dílech. Ale na konci nemůžu říct, že by mi ani jedna část z toho nesedla, ale asi to vysvětluje právě první dva díly a proč jsou v modrém hodnocení. Je to ale tím pádem stejným dílem správně tajemný, zábavný a ten konec je prostě správně akčně prďácký. Tak moc, že jsem přála, aby hlavní padouch (byť byly jeho důvody, krom toho, jaký je to neskutečný parchant, správně rozkreslené, takže byly pochopitelné, ne "protože proto, potřebujeme hajzla") dostal pořádně na prdel, protože co dělal...to bylo fuj! No, tohle se moc povedlo. ()

Epizoda 1 (2023) (E01)

Velice povedený úvod. Svět je zajímavě zobrazený, postavy jsou fajn. Jo, tohle bude za mě asi ok :) ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

Ok, tak tady se sice dost zpomalilo. Ale taky se rozjelo rozkreslení dost hnusného plánu "těch lepších". ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Nemysli, nemysli. Mysli, mysli. Naprostá akční pecka! ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Sledovat finále souboje bylo napínavé, ale ta druhá část s uprchlíkama byla ještě napínavější. A ten konec?!?! ()

Epizoda 5 (2023) (E05)

Ale jako jo, chápu, je to díl před finálem, ale...proč tam bylo tolik vzpomínek? Nešlo o flashbacky, ale vzpomínky, jak je už divák viděl a bylo jich zbytečně moc, až to díl udělalo...utahaný. Škoda. ()

Epizoda 6 (2023) (E06)

Co je to? Co myslíte? Přišli si pro vás kurýři. Pecka!!!!!  Skvěle finále, které je dva jednom: šlape a je funkční. Mňam! :) ()