Anny se vdává

• Veľká Británia Glorious Youth (viac)

Veselá i trudná dobrodružství o 8 dílech. Budete obdivovat naši Anny a užasnete, s jakou jistotou a jak roztomile si počíná v čistě anglickém prostředí a ve výhradně britském ensemblu! (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Anny se vdává je jedním z nejzajímavějších filmů kariéry Anny Ondry 20. let. Její první práce v Anglii byly realizovány pod taktovkou Hitchcockova mentora Cuttse. Melodramatu Anny se vdává předcházel patrně film Děvče z fabriky, ale není 100% jisté, který z filmů byl natočen jako první. V kontrastu toho, jak je dnes znám a uznáván Hitchcock, Cutts zcela z povědomí vymizel a tím i jeho práce. Nemám velké zkušenosti s němou Velkou Británií, ale svým způsobem jsem příjemně spokojena s mnoha aspekty filmu. Anny prospěla změna v líčení i v garderóbě, mohla tak předvést své půvaby v novém pojetí a v závěru už vypadala přesně tak, jako později dlouhá léta v jejích stěžejních zvukových filmech. Zároveň hrála nezvykle surové scény týrání natolik realisticky, že mi to mohlo srdce utrhnout. Přesto všechno měla také ale prostor okouzlit svou přirozenou krásou a smyslem pro filmovou komiku. Kamera byla skvělá, práce s jemným světlem ve městě a ostrými kontrasty na venkově také. Při závěrečné honičce světového střihu nebylo možné ani dutat. Doufám, že se někdy v životě propracuju i k tomu Děvčeti z fabriky, protože Anny v Anglii, to skutečně není jen ten Hitch, ačkoli právě jeho The Manxman a Blackmail pomohli k tomu, aby se na Anny dočista nezapomnělo a mohla být pozvolna znovu objevena. ()