„Sebevražda známého finančníka,“ křičí titulky a prodavač zvláštního vydání Evening Standard. „Sebevražda. Tragická smrt filmové hvězdy!“ „Ne, fakt nemám peníze, nemůžu vám zaplatit 10 000 liber, ani 5 000.“ „Tak to je moc špatné,“ říká vyděrač zvaný The Shadow další oběti. Je to i vrah, aby ho jiní bohatí brali vážně, nebo když je mu policista na stopě. Jedné mlžné noci ho osud zavede do velkého venkovského sídla, které patří šéfinspektorovi Scotland Yardu Siru Richardu Bryantovi (Felix Aylmer). Dům je obklíčen policií, protože Shadow nechal stopu, ale kdo je vrah? Sluha? Nebo jeho syn? Krásná Sonia Bryant (Elizabeth Allan) nebo záhadný Reggie Ogden (Henry Kendall)? Telefonní vedení je přerušeno a světla zhasnou, ale spravedlnost se blíží. (Peabody)

Oktavianus

Zábavná braková záležitost na klasické téma strašidelných thrillerů třicátých let: uzavřená skupinka lidí v noci v domě je terorizována maskovaným vrahem, který se je snaží zabít. Tentokrát jsou hrdinové ohrožování Stínem, bezohledný vyděračem, který své oběti buď finančně úplně zruinuje, nebo zavraždí. Jde sice po něm policie, ale maskovaný fantom uniká a v noční mlhou zahaleném staroanglickém domě ohrožuje další skupinku lidí. A jestli něco filmu nelze vytknout, je to atmosféra a svižně ubíhající děj: mlžná anglická noc a plynulá a decentní, přesto celkem přirozená a nenásilná "akce" (samozřejmě s přihlédnutím k době vzniku). Minusem jsou nevýrazné (civilní; ne špatné, leč zkrátka hodně nevýrazné) postavy a v příběhu trochu hapruje logika (trochu dost), ale jako příjemná jednohubka z třicátých let se na film podívat dá. U nás v té době vznikaly příšernosti. ()