Chris Rea naživo - koncert na "Baloise session" festivale

(koncert)
  • Česko Chris Rea v Basileji (viac)
Hudobný
Švajčiarsko, 2017, 86 min

Réžia:

Roli Bärlocher

Chris Rea

Koncert britské kytarové legendy s nezaměnitelným hlasem na multižánrovém festivalu Baloise Session ve Švýcarsku v roce 2017... Chris Rea oslovuje své fanoušky nezaměnitelným hlasem a osobitým stylem hry na kytaru. Na počátku své kariéry prošel několika skupinami, ale v roce 1978 se vydal na sólovou dráhu. Debutové album "Whatever Happened To Benny Santini" vyslalo do světa hit "Fool If You Think It’s Over, který slavil úspěch i v USA. V dalších letech si rodák z Middlesborough připsal další hity, jako třeba I Can Hear Your Heartbeat" nebo "Josephine", ale průnik do světové hudební špičky znamenala až alba "The Road To Hell" a "Auberge", která se vyšplhala na 1. místo hitparády ve Velké Británii. Na přelomu tisíciletí Rea překonal zákeřnou nemoc a po vyléčení se vrhnul na další nahrávání a koncertování. Další zdravotní problémy přibrzdily hudebníka v roce 2017, ale i po jejich překonání se vrátil na pódia. Během své kariéry Rea vydal přes dvě desítky alb a prodal na 30 milionů nosičů. (Česká televize)

subic

Chris Rea je legenda, ale jak vidno, tak už značně zastárnul, tady mu bylo nějakých 66, ale vypadá už spíš na 76 a taky je to znát na jeho výkonu, i když jeho hlas byl celkem blbě ozvučený. Jsou sedmdesátníci, co válí teda daleko víc. ()

Marze

Na  koncertu Chrise Rea u nás v tehdejší Pražské sportovní hale jsem byl. Zde v Basileji mě zaskočilo, jak fyzicky sešel. Dokument na České televizi Artu. ()