Založeno na skutečných událostech po hurikánu Katrina. Záplavy, přerušení dodávky elektrického proudu a spalující vedro způsobily, že vyčerpaní pracovníci nemocnice v New Orleans museli činit drastická rozhodnutí. (Apple TV+)

rostsoft

Už dlouho jsem neviděl takto poutavý příběh, kterým je od začátku až dokonce naprosto pohltil. Můžu s klidem říct, že to bylo naprosto výtečně natočeno, a herecké výkony byly naprosto skvělé. Zároveň ovšem ukazuje na to, jak americká vláda naprosto nezvládla tuto situaci, při níž úplně zbytečně zemřelo mnoho lidí. Je to výjimečný seriál, který vřele doporučuji všem. ()

CzechWin

Sledování tohoto pořadu, no… Musel jsem ho sledovat po malých kouscích. Doslova mě to emočně vyčerpávalo a dostavovala se mi z mi toho taková úzkost. Zoufalství. Rozhodnutí, která se přijímají. Rozhodnutí, která se přijímají kvůli zoufalství. Byla to situace bez vítězství. Nemohu si představit, že bych musel rozhodovat mezi svým životem, životem někoho jiného, zda je odpovědí je nechat za sebou, nebo jim pomoci rychleji odejít, aby se zmírnila bolest a utrpení. To opravdu dává tvrdou zkoušku Hippokratově přísaze – snažit se člověka zachránit, nebo mu ulevit od trápení? Velmi subjektivní. Pokud má být pacient v nemocnici opuštěn a nechán napospas jisté smrti, pak je pomoc k ukončení tohoto utrpení správnou volbou, že? Ale mohli by přežít, nevíme, jestli přijde zítra víc pomoci, jakmile evakuujeme, že? Existuje správné řešení, nebo existují jen všechna špatná? Jediné špatné během následků Katriny bylo nedělat nic. A toho jsme viděli hodně, jak vidíme zde v tomto dokumentárním seriálu. Nemohu si to představit. Prostě nemohu. Ztráta domácích mazlíčků; nejprve nerozumím tomu, jak se v nemocnici vůbec mohli objevit domácí mazlíčci. Vše, co vím? Pokud by šlo o to, nechat mého nejlepšího čtyřnohého přítele postarat se sám o sebe, uspat ho, nebo s ním zůstat, abych sám jistě zemřel… Vím, které bych si vybral – to, se kterým bych mohl žít, bez ohledu na to, jak by to zkrátilo můj vlastní život. Je mi tak líto těch, kteří ztratili své blízké, kteří museli být svědky takového zoufalství nebo museli dělat tak srdceryvná rozhodnutí. Vytrvalost není pro slabé srdce. Tento pořad, je plný utrpení. Kvalita zpracování tohoto srdceryvného příběhu je za mě na úrovni seriálu Černobyl. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD