Extrapolácie

Dráma / Mysteriózny
USA, 2023, 6 h 48 min (Minutáž: 45–58 min)

Tvorcovia:

Scott Z. Burns

Aimee Mullins, Devika Bhise, Meryl Streep, Gemma Chan, Keri Russell, Edward Norton, Sienna Miller, Kit Harington, Indira Varma, Michael Gandolfini (viac)

Osem navzájom prepletených príbehov počas 33 rokov skúma, aký vplyv bude mať klimatická zmena na rodinu, prácu, vieru a prežitie vôbec. (Apple TV+)

Recenzie používateľa ER k tomuto seriálu (3)

2037: Príbeh o Havranovi (2023) (E01)

První epizoda je taková seznamovací, je tu hodně postav, které propojují seriál a každá má svou vlastní story v dalších dílech. Obsahově jde o sdělení, co se děje v r. 2047, přičemž jde o jevy, které známe již dnes (vymírání druhů, rozpadající se ledovce, zvyšování hladiny oceánů, zvyšující se počet a síla hurikánů, oteplování atd.). Nic podstatného se ale nedovíme a tak jediná scéna, která zaujme, je s mrožem a to je dost málo. ()

2046: Vytratenie veľryby (2023) (E02)

Ojoj, povídání si s velrybou je jedna velká nuda a Meryl Streep této epizodě nijak nepomohla. ()

2047: Piata otázka (2023) (E03)

Konečně solidní díl a to musela přijít mladá dívka ala Greta Thunbergová, aby to dospělým slušně natřela. Její disputace o božství mají tu klasickou dětskou přímočarost, kterou už dospělý člověk (tady Rabín) nedokáže akceptovat. A proto je dobré si Zazpivat v dešti, jen ta souvislost. Mám za sebou všechny tři epizody a pořád to nějak skřípe. Tak snad další budou lepší. ()