Nestvůra z Essexu

• Veľká Británia The Essex Serpent

Londýnská vdova Cora Seabornová se přestěhuje do Essexu, aby mohla prošetřit zprávy o mytickém hadovi. S místním vikářem ji nečekaně sblíží věda a skepticismus, ale když vesnici postihne tragédie, místní ji obviní, že k nim nestvůru přilákala ona. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Axident k tomuto seriálu (4)

Záležitosti srdce (2022) (E02)

Hodně jsem se těšil na Hiddlestona, který nehraje často a rád mám i Danes. Po dvou epizodách jsem však nadále v rozpacích. Atmosféra a vizuál jsou působivé, ale celek působí příliš tématicky nekompaktně a jakkoliv mám rád konverzačky, zde se děj ubírá příliš plazivě, ač nepříjemně nervně a nemůže si vybrat, zda se soustředit na mystično, sociální drama či pokroky v chirurgii a lékařství. Mohlo by fungovat vše v symbióze, ale nemám pocit, že by se tak stoprocentně v The Essex Serpent dělo. Snad je to jen můj dojem. Každopádně outfity Claire Danes jsou božské! ()

Pád (2022) (E03)

Přiznávám, že mě si ta táhlá, soumračná, ponurá armosféra a vizuál začínají pomalu získávat, nicméně dál si myslím, že tvůrci neukočírovali poměr ingrediencí a pokud jasně nejsilnějším zážitkem jsou úžasné kostýmy (skvělé) Claire Danes, není to úplně v pořádku. ()

Všechno je modré (2022) (E04)

Ponurost a dramatičnost sice poněkud zdynamičtěla, ale stále je až bytostně trýznivá, což není ideální hlavní ingredience k atraktivitě pro diváka. Nejen Danes a Hiddleston jsou skvělí, Danes dokonce dokonalá, jako vždy, ale dějově jde spíše o sociální drama, mystika je hodně vytracená v pozadí v slabém nástinu, ač neviditelně zastřešuje celou atmosféru. ()

Nadělám spoušť (2022) (E05)

Inu, teprve u pátého dílu mi došlo, že se musím oprostit od navnaděného očekávání mystična o mýtické vodní potvoře a brát seriál pouze jako konverzační sociální a vztahové drama. A pak, ač jde o dosti nedynamické drama, zato s velmi silnou atmosférou a výkony, je zážitek solidní. Skoro si už jako někteří druzí říkám, zda ona příšera není jen metaforickým, symbolickým zobrazením morálního marasmu, zkostnatělých náboženských a společenských předsudků a tak dále. ()