Nestvůra z Essexu

• Veľká Británia The Essex Serpent

Londýnská vdova Cora Seabornová se přestěhuje do Essexu, aby mohla prošetřit zprávy o mytickém hadovi. S místním vikářem ji nečekaně sblíží věda a skepticismus, ale když vesnici postihne tragédie, místní ji obviní, že k nim nestvůru přilákala ona. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (6)

The Blackwater (2022) (E01)

Značku Apple nemám rád, ale musí se nechat, že Apple TV vytváří velmi kvalitní obsah. Narozdíl od Netflixu jsem zatím nenarazil na žádný Apple lowcost. A už z první epizody ES je zřejmé, že se na ničem nešetřilo ani tady. Dobová atmosféra, skvělé obsazení, parádní audiovizuál....všechno na jedničku. Příběh je malinko utahaný, ale to je úplně v pohodě, tomu se rád přizpůsobím. Doufám, že autorky nesejdou z cesty a nezavedou nás do vztahové bažiny. Doufám, že se rozvine počínající rozporuplnost zájmů Cory. Zatím jsou má očekávání naplněna, protože někdy je zajímavé právě to, co nebylo vyřčeno, nebo co zůstalo skryto. ()

Záležitosti srdce (2022) (E02)

Hmm, rozdvojení na linku o socialistce, kde si budou přihřívat polívčičku feministky, vůbec nevítám. To bych nechal na jiný, nudný seriál. Malinko to vynahrazuje závěr, který naznačuje vidlácký fanatismus a možná i něco mystičtějšího. Ale pokud se to nezvrhne v nějakou vztahovou matlaninu, pořád dobrý. ()

Pád (2022) (E03)

Jak jinak. Režie, scénař, předloha žena. Jak jsem si mohl myslet, že to bude opravdu "jen" mysteriózní drama. Had i to skvělé prostředí britského zapadákova...to jsou nejspíš jen záminky pro vztahový veletoč, kde se o hlavní hrdinku poperou vikář, doktor a bisexuální komorná. Dokoukám to, ale jsem otrávenej. ()

Všechno je modré (2022) (E04)

Okázale dramatický vývoj vztahů, které mají jen pramálo společného s hledáním pravdy o hadovi. Jak jsem psal u předchozí epizody ... vše je jen záminka pro romantické dramorama. Odhalování niternych pocitů. Láska, obavy, výčitky. A k tomu jako vedlejší přísady tmářství a náboženští fanatici. To by se dalo i odpustit, ale ta gradace je v případě Cory a Willa zvířátkovsky mimózní a v případě tmářů, jakoby povinná, aby troubové, kteří čekali mysteriózní drama, dostali aspoň něco... . ()

Nadělám spoušť (2022) (E05)

Podraz na diváka. Naštěstí kvalitně provedený. Přesto za tu podlost jednu hvězdu uberu. O červenou knihovnu jsem opravdu nestál. ()

Vynoření (2022) (E06)

Jakoby mi někdo intravenózně aplikoval tři kila estrogenu přímo do žíly. Zcela záměrně se takovým filmům vyhýbám a teď jsem schytal šestidílný seroš. Který byl ovšem zamaskovaný, jakože žánr mysteriózní. Přitom momentů odpovídajícím tomuto žánru, mohlo být dohromady tak 30 minut. Co už. Tu dávku emocí bych neodboural, ani kdybych sjel všechny díly Vetřelce na jeden zátah. Jdu si pro další kapesníčky. ()