Causalidad

• angličtina Causality

Elegantní Claudie (Juana Viale) si přes Tinder smluvila schůzku, ale právě teď už čeká dvě hodiny v baru, a protože partner stále nepřichází, chce odejít. Netuší, že houmlesák, který ji zrovna přepadl a který jí hrozí jakýmisi bludy o apokalypse, je s někým spolčen. Ani to, že jí přesně v té chvíli, kdy na ni od hromady odpadků, co si veze v nákupním košíku, křičí, ten kdosi nalil do drinku uspávací prostředek. Zaplatila, ale neušla daleko a složila se v bezvědomí na chodník. Stejný bezdomovec okamžitě přispěchal, bezvládné tělo naložil, přikryl a nepozorovaně odvezl do městské nemocnice.
Nemocniční ochranka přispěchala a odehnala zapáchajícího starce. Jenže ještě dřív, než přivolal zdravotnickou pomoc, ji okradl. Teprve poté se bezmocná žena dostala na příjem. Sestra se o ni stará, ale pacientka prakticky nereaguje. Snaží se z ní dostat aspoň jméno a základní osobní informace a přitom dělá základní vyšetření. Standardním postupem je napojit takové případy na kapačku, nicméně když se vrací s konzervou fyziologického roztoku, pacientku už na příjmu nenachází. Claudii totiž mezitím někdo opět omámil eterem a odvezl do rekonstruovaného křídla nemocnice. Když se unesená žena po nějaké době probouzí, je přikurtovaná v temné ordinaci na gynekologickém křesle. Ještě nezaregistrovala, jak se v koutě rozsvítil číselník, který nekompromisně odpočítává čas ke konečnému 00:00:00. (chamonix)

chamonix

Nevybavuji si film od Netflixu, který by se čímkoliv vymykal z průměru. Jsem si nicméně jistý, že neexistuje NIC vyprodukovaného Amazonem, co by se dostalo aspoň mezi ten průměr. Natočeno na jeden zátah, takže asi "umění". ()