Sette magnifiche pistole

• Španielsko Siete pistolas para Timothy (viac)

kkarx

První Girolamiho western je ještě ne zcela zdařilou kopií amerických westernů, zvláště pak Sedmi statečných. Dobrou celou první třetinu se verbuje. Hrdinové nejsou nijak zvlášť charismatičtí, ale každý vyniká nějakou specifickou dovedností. Trochu to vypadá jako vtip. :-) Máme pupkatého vůdce party, podvodného karbaníka (ten vypadá jako Tobias Moretti z Komisaře Rexe :)), boxera, indiánského vrhače nožů, pivaře, drsnýho pistolníka a nakonec jako hlavní postavu jedno právnické nemehlo (Sean Flynn, ve skutečnosti válečný fotograf později zajatý a popravený rudými Khmery!). Pamatujete si na výuku Terence Hilla v Podivném dědictví? Tak Girolami něco podobného ukázal už tu skoro o šest let dříve, jen to není zas tak vtipné (ale snaha tu byla a něco Barboni udělal v Podivném dědictví skoro stejně). V některých momentech se už ukazují autorovy kvality, které dokázal naplno využít až v Johnny Yumovi. Přestřelka v baru má drive a skvělou atmosféru; tak dobře propojené zvukové efekty se scénou jsem viděl jen u Leoneho. Choreografie mírně vázne. Nechyběl smysl pro humor a když je šest hrdinů vlákáno do pasti, jsou následně mučeni dle toho jakou mají speciální dovednost! Pivař je potápěn do piva, karbaník si vytahuje karty s tresty a boxer dostává od hromotluka přes hubu. ()