Jednoho dne policisté naleznou v nádrži s kyselinou dlouho pohřešovanou dceru novinářky Klaudie. Ta se po smrti své dcery rozvádí s manželem a žije sama s vydatnou podporou antidepresiv. Po šesti letech zazvoní telefon, ve kterém se jí ozve hlas její dcery. Klaudia společně s bývalým policistou po ní začíná pátrat. (Chatterer)

Astaroth12

Jaume Balagueró je môj obľúbený tvorca a tak som si chcel konečne pozrieť i jeho prvotinu. Pri pozeraní, ale vysvitlo, že som už dávnejšie film videl, len som ho nehodnotil. Ja som u tohto režiséra zvyknutý, že ma hned posadí na riť a bude do mna hustiť len intenzívne napätie ci gore efektnosť. Tu vidieť, že sa ešte len zoznamoval, čo si môže dovoliť a čo nie. Takže nebolo to na štýl ani Rec, ani nepremožiteľne zlo a vobec nie ako Musa alebo Venus. Toto je viac  krimi thriller podobajúci sa na purpurové rieky alebo Sedem. Ten komorný príbeh o matke, ktorá hľadá mŕtvu dcéru a pátranie ju zavedie do temných zakutí ponurých miest má v sebe niekoľko zaujímavých situácii a aj atmosféra vo viacerých momentoch silnie, ale to pomalé napredovanie v príbehu a celkové tempo je na tohto režiséra niečo nevídané. Tu nezáživnosť chcel trocha rozbiť pointov, ale tá sa dá v pohode uhádnuť už oveľa skôr. Tak tato prvotina chvalabohu neukázala smer vynikajúceho režiséra, kam sa budú jeho ďalšie kroky uberať. Každý môže mat horšiu chvilku a tento si ju vybral hned na začiatku, ale potom.... ()

iolaos

Bravůrní stylovost a výborná práce s kamerou. Po dlouhé době konečně film tohoto žánru, na který se lze dívat, aniž byste na sekundu odtrhli oči z monitoru. Když celou dobu absorbujete psychickou rozsekanost rodičů hledající fingovaně zavražděnou dceru, je jasné, že se vždy najde někdo, koho tento minimalistický děj vcelku deprimuje a nudí. Já sem tento pocit neměl ani přinejmenším. Opravdu výborná temná detektivka z labin Jaume Balagueró. 9/10 ()

Fr

,,TEPRVE TEĎ JSME PŘIPRAVENI. TEĎ KONEČNĚ DOSÁHNEME TOHO CO SE JEŠTĚ NIKOMU NEPODAŘILO. OBNAŽÍME ZLO V JEHO NEJČISTŠÍ PODOBĚ. TOTÁLNÍ SPOJENÍ, MAXIMÁLNÍ ČISTOTA. KONEČNÉ ZOHAVENÍ EXTÁZE. A TY TOHO BUDEŠ SVĚDKEM“...... /// Nekecal! Byl jsem u toho rád! I když přiznávám – nalezená holčička nebyla pohledem pro boha, ale pro silný žaludky. Ten kdo ji tam nechal neměl (zřejmě) zájem na identifikaci. K tomu se přidá po letech záhadnej telefonát...... Paranormální jevy a esoterismus mající kořeny až v Dachau (jasně že ne někde na náměstí) v ponuré detektivce s téměř dokonalou atmosférou. Strach mají herci, venku (u mě) je měsíc v úplňku a tak já....no co mám dělat, když furt choděj sami po nebezpečnejch místech! DĚSÍ TĚ, PROTOŽE SE TĚ BOJÍ! (Aha, díky!) Nikomu se tady netřese ruka, děj je jednoduše logickej a paní začíná bejt nepříčetná. Novinář je na místě činu, polda se tam chystá a .....pravda, konec překvapil, ale HLAVNĚ MI NEVOLEJ!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku ,,The Nameless“, kterou napsal Ramsey Cambell číst nebudu. 2.) Thulský společnosti. 3.) Nemám na ta Japonský sračky žaludek. 4.) Od filmu chci víc než jen utrpení. 5.) Thx za titule ,,tomaszon aka mufik“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

Hunter2222

Španiely zase raz dokázali, že vedia ako na poriadne horory. Aj keď toto je viac menej krimi s tuhou atmosférou, ale nevadí. Dej je fakt vynikajúci, stále nové poznatky, zvraty, Čiže nudiť sa určite nie je šanca. Aj samotná zápletka je super, síce možno nie tak originálna, ale spracovaná vynikajúco. K tomu samozrejme super hudba, vynikajúce hercké výkony a sympatické postavy. Samozrejme netreba zabudnúť na koniec, ktorý nezaostáva za celým filmom a fakt prekvapí. Vynikajúci film! ()

TheRaven

Opět velice silně mysteriózní film ve španělské produkci. Tentokrát smíchaný s kriminálkou. Příběh ženy, které zemřela dcera a ona se s tím jen těžce smiřuje. Vše se však mění ve chvíli, kdy se hlas dcery ozve do telefonu pět let od její smrti. V našich končinách opět poměrně neznámý film tvůrce úspěšného hororu [Rec]. Celkově působí snímek velice kvalitně, ale rozhodně by si zasloužil propracovanější scénář, protože vše se tu seběhne tak nějak ráz na ráz, a už je konec, ale ten opravdu stojí za to a film jistě vyzdvihuje. ()

• Film je založen na novele "The Nameless" od Ramseyho Campbella. (Chatterer)