Mama má vždy pravdu

(festivalový názov)
  • Česko Máma má vždycky pravdu (viac)
Krátkometrážny / Animovaný
Česko, 2022, 7 min

Neběhej, upadneš! Nešťourej se v nose! Nedělej obličeje! Nepij to pivo! Fakt budu mít po špenátu svaly, jako má pepek námořník? Milan má obrovské břicho a nikdo neví proč. Diety ani urputné cvičení nepomáhá. Velké břicho mu přináší mnoho komplikací. Obyčejné nasazování ponožek se mění v pekelnou misi. Sledujeme příběhy několika hrdinů z nichž každý má netradiční starosti. Kde je jejich původ? Film pro všechny děti, film pro všechny mámy, film pro všechny táty, protože rodina je hrdinství! (MAUR film)

honajz2

Při prohlédnutí programu Noci filmových nadějí jsem se na to hodně těšil, ale nakonec jsem zklamaný. Až poetický příběh jednoho extrémního "rčení matek" sice je podáno a obstojnou animací a silnějším závěrem, ale celé to bohužel je jako nafouknutá bublina. Proč jeho syn dopadl podobně? Proč jen jeden případ, když to má být komedie založená na doslovném převedení oněch "hlášek"? Tohle je prostě jinde, než mělo být a já se s tím za celou dobu neodkázal smířit. Paradoxně nejvtipnější jsou závěrečné titulky, kde k té extrémní doslovnosti dojde několikrát různě za sebou a teprve tady se projeví vtip, který to celou dobu mohlo mít. Tohle si zbytečně ubližuje tím, že neví, čím to vlastně chce být, resp. ví, ale výsledek je nejméně zajímavé možné podání. Slabé 3* ()

fremy

Rodičovské příkazy, které všechny známe dotažené v animovaném světě do konce. Byl by prostor pro další, ale od toho tu máme titulky. Jsem rád za vtipných 7 minut. ()