silentname

Tak finálny film od HMM dopadol veľmi neslano nemastno. Môžem povedať, že dávam "Christmas For Keeps" nejaké body za snahu, ale to je tak maximum čo môžem urobiť. Problém tohto filmu nie je veľká dávka klišé ani neskutočne gýčovitá romanca. Problémom je, že film sa snaží sústrediť na niekoľko príbehov s veľkým množstvom konfliktov naraz. A na to z toho buď treba urobiť seriál, alebo dať ten námet inému štúdiu, ktoré vie spracovať lepší scenár. Pretože keď máme dokopy čas možno 80 minút a chceme všetko po Hallmarkovsky vyriešiť, nemôžeme očakávať, že to bude pôsobiť úprimne. Všetko čo sa v tomto filme udeje môže mať zaujímavé momentky, no pôsobia neskutočne nedotiahnuto. To, že sú naši hrdinovia starí kamaráti je super. Dáva to možnosť trošku lepšie ich spoznať. Ale rokmi sa vzťahy menili, situácie sa menili a jednotlivé veci vyvíjali. A prišli do určitého bodu. A teraz na Vianoce po smrti ich obľúbeného učiteľa sa razom všetky konflikty vyriešia a budú v pohode. Netvrdím, že nie som za to, ale nemôžeme to robiť v štýle Hallmark "G" rating. Pretože takéto vzťahy a konflikty sú oveľa zložitejšie než oni dokážu spracovať. Proste tento film robilo úplne nesprávne štúdio a tak to aj dopadlo. Ale koncept nezahadzujem do koša. Dajte to niekomu inému. Prepíšte to, spravte to väčšie a podľa mňa by to mohlo fungovať. Ale nie takto. Hodnotenie: D+ ()