Vraždy v Midsomeri - Season 4 (2000) (séria)

Smrtící anděl (S04E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Destroying Angel

V Midsomeru zemřel hoteliér pan Wainwright a zanechal po sobě značný majetek. Na pohřeb se přišli s nebožtíkem rozloučit i dědicové – během smutečního aktu však jeden z nich nevysvětlitelně zmizel. Zanedlouho byla v nedalekém lese nalezena jeho ruka. Není tedy pochyb o tom, že byl tento nešťastník zavražděn. Případu se ujímá vrchní inspektor Barnaby. Jeho první kroky vedou mezi ostatní dědice, neboť i jejich život je zřejmě ohrožen. (TV Prima)

killberrybil

Smrtící anděl je jedním z nejsmutnějších dílů, který s emocemi pracuje opravdu dobře. Divák dokáže velmi dobře pochopit motivy postav a souznít s aktéry. Ukázka mistrovské práce prvních dílů tohoto seriálu. ()

Grogan

Hodně krvavá epizoda, kde i na Midsomer zemře velké množství lidí, navíc i pěkně drsnými způsoby (skříň plná chlastu), navíc tady netypicky máme hned několik vrahů a během jednotlivých scén sledujeme dění, které patří k plánu jednoho a pak i druhého vraha, což při prvním zhlédnutí je docela překvapení, při opakovaném to beru jako docela originální nápad a musím uznat, že se v tom autoři nakonec nezamotali a rozpletli ten případ logicky. Mimochodem ta otrava houbami byla jedním z důvodů, proč se mi v dětství znechutily, vždycky jsem si vzpomněl na toho chlápka, kterého sice na plátně nebylo vidět umřít, ale mě bohatě stačilo to vědomí, že snědl pár hub a pak se už nedalo nic dělat, jen pomalu a bolestivě umírat. ()